Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: ilustračné, NitraDen.sk SH
15. mája 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Grant v hodnote viac ako 14-tisíc si rozdelia tri projekty na rozvoj verejných priestorov mesta

Projekty, ktoré získali podporu sa zameriavajú na inovácie a tvorbu novej infraštruktúry verejných priestorov slúžiacich širokej verejnosti.

Nitrianska komunitná nadácia spolu so spoločnosťou Foxconn Slovakia a mestom Nitra vyhlásili grantovú výzvu. Prihlásené projekty mali byť zamerané na vytvorenie novej alebo inováciu existujúcej infraštruktúry v rámci verejných priestorov v meste Nitra.

V termíne od 1. februára do 9. apríla sa prihlásilo 15 projektov, z ktorých boli vybrané tri. „Výber víťazných projektov bol tento rok pre hodnotiacu komisiu ťažký, pretože všetky predložené projekty boli naozaj veľmi zaujímavé a krásne vypracované. No sme radi, že sa nám napokon podarilo podporiť až tri z nich a už teraz sa tešíme na výsledok ich realizácie,“ hovorí PR manažérka nadácie Natália Zákopčanová.

Spoločne si rozdelia sumu 14 300 eur, ktoré si prevezmú na slávnostnom odovzdávaní grantových šekov v utorok 18. mája v Starom biskupskom hostinci v Parku na Sihoti. Okrem organizátorov sa ho zúčastnia aj autori projektov.

Medzi víťaznými projektmi je SQARE SEEDS, ktorý má vytvoriť Divadlo Andreja Bagara. V rámci projektu sa vytvoria ostrovčeky pozostávajúce z 3 svetelných objektov s vlastným pódiom, solárnym osvetlením a samozávlahovými kvetináčmi so živou zeleňou. Zeleň má zároveň pokrývať steny svetelného objektu a vytvárať tieň. Tento projekt získal podporu v hodnote 7-tisíc eur.

Náučný chodník Zoborské vrchy pod záštitou Zoborského skrášľovacieho spolku získal podporu v hodnote 5 500 eur. Projekt sa zameriava na revitalizáciu existujúceho náučného chodníka a vytvorenie drobnej infraštruktúry v súlade s ochranou prírody. Súčasťou má byť aj moderné prevedenie a to vo forme audiovizuálneho sprievodcu v mobilnom telefóne. Do projektu sa zapojí aj 20 študentov Katedry geografie a regionálneho rozvoja UKF v Nitre.

Posledným podporeným projektom je Zelená cyklotrasa od dobrovoľníkov Ďarmoty. Dobrovoľníci majú v pláne zasadiť na cyklotrase Nitra-Janíkovce 200 stromov. Medzi nimi budú jablone, hrušky, slivky, čerešne, moruše, dule aj oskoruše. Cieľom je vytvoriť komunitný sad, ktorý zároveň poskytne aj tieň. Hodnota získaného grantu je 1 800 eur.

Viac o jednotlivých projektoch sa dozviete aj na tejto stránke.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X