Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VRANOV n/TOP¼OU: Projekt pitná voda a kanalizácia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vo Vranove nad Topľou slávnostným výkopom bagra spúšajú nový projekt Vranov - pitná voda a kanalizácia v povodí rieky Topľa, Vranov nad Topľou, 12. september 2006. Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková
23. júna 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Golianovo bude mať kanalizáciu a čistiareň za 2,27 mil. eur

NITRA 23. júna – Vybudovanie kanalizačných sietí a čistiarne odpadových vôd v obci Golianovo v okrese Nitra má stáť takmer 2,265 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Oproti pôvodným predpokladaným nákladom 4,094 mil. eur je zmluvná cena nižšia zhruba o 45 %, resp. o 1,83 mil. eur. Stavebné práce uskutoční nitrianska firma INPEK, s.r.o., ktorá uspela vo verejnej súťaži spomedzi deviatich predložených ponúk. Súčasťou zákazky je tiež následné prevádzkovanie kanalizácie počas záručnej lehoty stavby. Vyplýva to z výsledku tendra zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania.

Kanalizačný projekt v Golianove má byť financovaný aj z peňazí Európskej únie cez Environmentálny fond v rámci ochrany a využívania vôd. Obec vyhlásila tender vlani v decembri s tým, že zmluva s dodávateľom bude trvať sedem rokov. Verejné obstarávanie organizovala v spolupráci s Agentúrou pre poradenstvo a obstarávanie Klient, s.r.o. z Nitry. „Pri výstavbe kanalizácie budú používané bez výkopové technológie pri križovaní vodných tokov pre kanalizačné potrubie. Súčasťou predmetu zákazky je aj vyhotovenie dokumentácie skutočnej realizácie diela,“ informovala obec o výsledku súťaže. Podmienkou plnenia diela je uzatvorenie nájomnej zmluvy na pozemok, na ktorom bude mať zhotoviteľ počas realizácie prác zriadený stavebný dvor.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X