Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, financie
ilustračné
24. júna 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Golianovo bude mať kanalizáciu a čistiareň za 2,27 mil. eur

Výstavba kanalizácie a čistiarne odpadových vôd v obci Golianovo v okrese Rimavská Sobota bude oproti pôvodným odhadovaným nákladom lacnejšia o 45 %, alebo o 1,83 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Stavebné práce uskutoční nitrianska firma, ktorá získala zákazku vo verejnej súťaži v konkurencii deviatich ponúk.

BRATISLAVA 23. júna – Vybudovanie kanalizačných sietí a čistiarne odpadových vôd v obci Golianovo v okrese Nitra má stáť takmer 2,265 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Oproti pôvodným predpokladaným nákladom 4,094 mil. eur je zmluvná cena nižšia zhruba o 45 %, resp. o 1,83 mil. eur. Stavebné práce uskutoční nitrianska firma, ktorá uspela vo verejnej súťaži spomedzi deviatich predložených ponúk. Súčasťou zákazky je tiež následné prevádzkovanie kanalizácie počas záručnej lehoty stavby. Vyplýva to z výsledku tendra zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania.

Kanalizačný projekt v Golianove má byť financovaný aj z peňazí Európskej únie cez Environmentálny fond v rámci ochrany a využívania vôd. Obec vyhlásila tender vlani v decembri s tým, že zmluva s dodávateľom bude trvať sedem rokov. „Pri výstavbe kanalizácie budú používané bez výkopové technológie pri križovaní vodných tokov pre kanalizačné potrubie. Súčasťou predmetu zákazky je aj vyhotovenie dokumentácie skutočnej realizácie diela,“ informovala obec o výsledku súťaže. Podmienkou plnenia diela je uzatvorenie nájomnej zmluvy na pozemok, na ktorom bude mať zhotoviteľ počas realizácie prác zriadený stavebný dvor.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X