Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klavir pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
16. apríla 2018 Podujatia a akcie NitraKoncerty od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Galéria hudby prinesie aj vystúpenie japonskej sopranistky Nao Higano

Významné diela sólovej i komornej hudby rôznych historických období s dôrazom na súčasnú hudbu bude prezentovať trinásty ročník Galérie hudby. Ide o cyklus komorných koncertov, ktorý organizuje Nitrianska galéria.

Diela svetových i domácich autorov zaznejú v podaní úspešných slovenských hudobníkov mladej a strednej generácie, ktorí sa už stihli presadiť na medzinárodnej scéne. V prvom polroku 2018 prinesie Galéria hudby dva koncerty. Na otváracom koncerte 18. apríla vystúpi japonská sopranistka Nao Higano, ktorú budú doprevádzať klarinetista Martin Adámek a klaviristka Zuzana Biščáková. „Hlavným cieľom koncertného cyklu je podpora kvalitného koncertného umenia, ktoré sa môže významne rozvíjať v zrekonštruovanej koncertnej sále Župného domu v Nitre s unikátnou akustikou a klavírnym krídlom značky Steinway & Sons,“ informovala Nitrianska galéria.

Nao Higano s úspechom vystupovala na medzinárodných hudobných festivaloch, nahráva pre rozhlasové hudobné vysielanie, televíziu a hudobné vydavateľstvá. V roku 2009 vydala album Konomichi (Tá cesta), na ktorom reprezentuje slovenské a japonské piesne. Mladý klarinetista Martin Adámek dosiahol mimoriadny úspech tým, že sa v roku 2016 stal sólistom prestížneho Ensemble Intercontemporain v Paríži. Klaviristka Zuzana Biščáková pravidelne účinkuje na festivaloch a koncertoch doma i v zahraničí, nahráva pre Rozhlas a televíziu Slovenska a vyučuje na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. So sopranistkou Nao Higano spolupracuje od roku 2005, v roku 2011 absolvovali spoločné turné v Japonsku. Na koncerte 16. mája sa nitrianskemu publiku predstaví Jakub Čižmarovič, ktorý je považovaný za jedného z najtalentovanejších slovenských klaviristov súčasnosti. Ako sólista vystupoval s mnohými prestížnymi orchestrami v Nemecku aj na Slovensku. Jeho debutový album s dielami Roberta Schumanna a Franza Liszta si získal odbornú kritiku.

Gh plagat.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X