Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
stvorec logo nitraden
22. apríla 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Galéria hudby pokračuje vystúpením českého sláčikového kvarteta

Nitra 22. apríla – Vystúpením českého zoskupenia Miloslav Ištvan Quartett bude v sále Župného domu v Nitre pokračovať cyklus komorných koncertov s názvom Galéria Hudby. Sláčikové kvarteto zložené z mladých interpretov sa nitrianskemu publiku predstaví v stredu 23. apríla. V rámci svojho programu uvedie diela Miloslava Ištvana, Vlastimila Peška, Aloisa Piňosa a ďalších skladateľov. „Miloslav Istvan Quartett sa zameriava na interpretáciu súčasnej artificiálnej hudby. Súbor bol založený v roku 2008 a názov získal pri príležitosti koncertu zloženého práve zo skladieb Miloslava Ištvana. I napriek svojej pomerne krátkej existencii sa súbor zreteľne vyprofiloval ako kvarteto, ktoré sa zameriava na uvádzanie diel skladateľov druhej polovice 20. storočia,“ uviedla Lucia Vadelová z Nitrianskej galérie, ktorá koncertný cyklus Galéria hudby pripravuje.

Vystúpenia hudobných umelcov budú pokračovať aj v priebehu mája a júna, kedy v sále Župného domu budú znieť tóny klavírnej i sláčikovej hudby. Ako pripomenula Vadeová, v poradí deviaty ročník projektu Galéria hudby je zameraný na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období až po súčasnosť. „Naším zámerom je zaradiť do dramaturgie aj diela súčasnej vážnej hudby, ktorá je v nitrianskom regióne uvádzaná sporadicky. Hlavným cieľom koncertného cyklu je podpora kvalitného hudobného umenia, ktoré sa môže významne rozvíjať v zrekonštruovanej Koncertnej sále Župného domu s unikátnou akustikou a špičkovým klavírnym krídlom,“ dodala Vadelová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X