Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Koncert Hoj, vlas moja
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Sólisti Otakar Klein (vpravo) a Ján Babjak (vľavo) poèas 17. roèníka benefièného koncertu sólistov a èlenov SND - Hoj, vlas moja, pri príležitosti osláv Dòa Ústavy SR za úèasti prezidenta SR Ivana Gašparovièa s manželkou. Nitra, 31. august 2011. Foto: SITA/Martin Havran
28. novembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skÚtvar propagácie a CR ilustračná: SITA

Galakoncert Čaro Vianoc vás naladí na blížiace sa sviatky

Blíži sa deň, keď zapálime prvú adventnú sviečku. Blížia sa najkrajšie sviatky roka – Vianoce. V televízii, nákupných centrách, no i v uliciach nášho mesta na nás striehne samá reklama. Zovšade cítiť, že sa obchod snaží tieto najkrajšie sviatky roka  skomercionalizovať.

Autor programu a režisér galakoncertu čaro Vianoc Ladislav Švihel na margo sviatkov hovorí: „Mrzí ma, že zabúdame duchovný charakter vianočných sviatkov. Počas adventu a Vianoc by sme sa mali v prvom rade zamyslieť, ako chceme žiť, ako chceme jeden druhému pomáhať a nezabudnúť svojim blízkym povedať – ďakujem ti mamička, za všetko, čo si pre nás v tomto roku pre rodinu urobila. A takisto  vzájomne poďakovať priateľom za priateľstvo, pretože priateľstvo je vzácny dar, za ktorý je potrebné poďakovať.“

Ladislav Švihel ďalej hovorí: „Teší ma, že aj primátor mesta Nitry, Mesto Nitra a Nadácia Konštantína Filozofa v Nitre sa chcú občanom mesta Nitry poďakovať významným kultúrnym podujatím galakoncertom ako je Čaro Vianoc, ktorý sa uskutoční v pondelok 15. decembra o 18.00 hod. v Mestskej hale na Klokočine. Scéna bude postavená z krásnych ľudských hlasov, vytvoria ju nitrianske zbory. Program podujatia som sa snažil zostaviť spôsobom, ako sme my, starší, prežívali v minulosti Štedrý večer v rodinách, keď sa spievali pri štedrovečernom stole koledy a slovenské ľudové piesne. To ma inšpirovalo k tomu, že som pridal ešte známe melódie, piesne a operety svetových skladateľov v podaní najvýznamnejších slovenských operných spevákov, ktorí sú ozdobou mnohých svetových scén,“ uviedol Ladislav Švihel.

Dvojhodinový program sa začne o 18. hodine a bude pozostávať z troch blokov – ľudového, operetných a operných melódií a bloku vianočných piesní. Účinkovať bude Orchester Ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu v Bratislave pod vedením Miroslava Dudíka a speváci Jolana Fogašová, Jana Bernáthová, Martin Babjak, Ján Babjak a Otokar Klein. Okrem sólistov účinkujú nitrianske spevácke zbory Nitria, katedrálny spevácky zbor Emerám, Gloria, Lipka, Dúha pri ZUŠ J. Rosinského, Nitriansky evanjelický spevokol a Ženský spevácky zbor Cantica. Galakoncert zakončí spoločne zaspievaná Tichá noc. Podujatie pripravilo Mesto Nitra v spolupráci s Ladislavom Švihelom. Vstup na koncert je voľný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X