Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hviezdoslavova
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Foto ilustračné: mapy.google.sk
18. apríla 2016 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMsP Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Incident na autobusovej zastávke. Mladíka napadol bývalý spolužiak, ukradol mu 10 eur

Devätnásťročný Nitran bol fyzicky napadnutý a následne okradnutý. Útočník si odniesol iba 10 eur.

Incident sa odohral vo večerných hodinách na ulici Hviezdoslavova v Nitre. Mladík stál na zastávke mestskej hromadnej dopravy a čakal na príchod spoja. Na zastávke s ním bolo aj niekoľko ďalších ľudí. Práve medzi nimi spoznal svojho bývalého spolužiaka, ten bol sprevádzaný kamarátom, ktorého mladík poznal len z videnia. „Po chvíľke sa k mládencovi priblížil bývalý spolužiak, pritisol ho k stene zastávky, pritlačil mu o ňu hlavu a pod hrozbou násilia žiadal od neho peniaze,“ uvádza Mestská polícia Nitra.

Z peňaženky devätnásťročného Nitrana si vzal 10 eur a pokojne zostal čakať na zastávke. „Celý incident videli aj ďalšie prítomné osoby, ktoré však poškodený nepoznal. Vystrašený z násilného zážitku a neúčasti prítomných osôb na jeho ochrane, z miesta ušiel preč,“ informuje MsP Nitra na svojom webe. Vystrašený mladík sa zastavil až pri obchodnom centre Sandokan. Odtiaľ si privolal pomoc mestskej polície, ktorá ho na uvedenom mieste zastihla. Motorizovaná hliadka MsP Nitra následne vykonala spolu s okradnutým mužom obhliadku širšieho okolia. Útočníka sa im však na priľahlých uliciach nepodarilo vypátrať.

Mladíkovi neboli nápomocní ani potenciálni svedkovia. „Na zastávke autobusu, kde sa incident odohral, sa už nikto z nich nenachádzal,“ informujú príslušníci MsP Nitra. Hoci mladík prišiel o 10 eur, mal šťastie, pretože neutrpel žiadne viditeľné zranenia. Z celej udalosti bol len šokovaný. „Nakoľko poznal totožnosť zlodeja a chcel podať trestné oznámenie, mestskí policajti mu poskytli pomoc pri prevoze na obvodné oddelenie PZ SR na Nábrežie mládeže,“ píše sa na webe mestskej polície.

„Z rozprávania poškodeného mladíka o okolnostiach a priebehu incidentu je možné pochopiť, prečo sa pred útočníkom nebránil. Pravdepodobne bol vystavený momentu prekvapenia, hrozby násilia i bolestivému úchopu zo strany zlodeja, ktoré ho paralyzovali natoľko, že sa nezmohol na účinnú obranu. Prečo sa ale ani prítomní svedkovia napadnutého mladíka nezastali, môžeme len dedukovať. Dôvodov mohlo byť viacero,“ uvádzajú nitrianski mestskí policajti prostredníctvom svojho webu.

Dôvodov, pre ktoré sa občania boja pomôcť, ak vidia nejaký incident, je niekoľko. Podľa MsP Nitra medzi ne patria obavy o vlastný život a zdravie pri zhliadnutí agresívneho útoku. Taktiež to môže byť úplná ľahostajnosť voči osudu neznámej osoby. Mestská polícia Nitra zároveň upozorňuje, že v posledných rokoch narastá počet podobne ladených násilností u mladých ľudí. Takéto prejavy správania by sa však nemali tolerovať, ani ignorovať, pretože práve to posilňuje moc a motiváciu agresorov pokračovať v nezákonnej činnosti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X