Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
B.BYSTRICA: Hodnoty - vedecká hraèka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Deti obdivujú exponáty a hrajú sa s nimi poèas otvorenia interaktívnej výstavy hraèiek a jednoduchých fyzikálnych experimentov Hodnoty – vedecká hraèka v banskobystrickom Múzeu SNP. Banská Bystrica, 2. február 2009. Foto: SITA/Dušan Hein
14. decembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA

Fyzici ukážu žiakom a širokej verejnosti netradičné experimenty

Vysokoškolskí pedagógovia z katedry fyziky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre ukážu počas fyzikálnej show od 16. do 18. decembra viaceré netradičné experimenty.

„Súčasťou programu budú pútavo pripravené experimenty, ktoré sa často nemôžu robiť v školách pre finančnú, organizačnú či bezpečnostnú náročnosť,“ povedal pre agentúru SITA odborný asistent na katedre fyziky Ján Ondruška. Cieľom show je podľa jeho slov spopularizovať fyziku a priblížiť ju širokej verejnosti.

„Všetko okolo nás s fyzikou súvisí, my chceme poukázať na jej krásy a pozrieť sa na bežný život z jej pohľadu,“ vysvetlil Ondruška. V poradí ôsmy ročník chce v žiakoch základných a stredných škôl prebudiť záujem o prírodné vedy a prilákať ich k štúdiu. Zvolená forma prezentácie fyziky je pre žiakov ľahko zapamätateľná, učiteľ preto bude mať možnosť na predvedené experimenty nadviazať pri preberaní učiva v škole. Počas troch dní trvania podujatia v priestoroch univerzity na Triede A. Hlinku v Nitre je pre nich pripravených deväť prezentácií. Pre verejnosť je vyhradená špeciálna prezentácia 17. decembra o 17. hodine.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X