Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FUTBAL-CL: Nitra - Trnava
Matúš Mikuš (vpravo) a Martin Boszorád (vľavo) z FC Nitra z FC Spartak Trnava poèas 31. kola futbalovej Corgoò ligy medzi FC Nitra - FC Spartak Trnava. Nitra, 16. máj 2014. Foto: SITA/Martin Havran
4. mája 2015 Správy Nitra od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. ilustračná: SITA/Martin Havran

Futbalový štadión v Nitre bude mať vyhrievaný trávnik. Poslanci schválili jeho modernizáciu

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre schválili návrh na rekonštrukciu a modernizáciu futbalového štadióna. Fanúšikovia, ale aj hráči sa v budúcnosti dočkajú lepších podmienok.

Financie do projektu natečú z dvoch zdrojov. Priamym príspevkom prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu prispeje štát. Avšak maximálne sumou, ktorá bude predstavovať 60 percent celkového rozpočtu. Zvyšné financie investuje mesto, tie budú vo výške do 1,6 milióna eur.

Obsahom rekonštrukcie futbalového štadióna má byť podľa projektu odstránenie starých betónových oválov alebo atletických dráh. Ďalej rekonštrukcia, respektíve dobudovanie tribún so zastrešením všetkých miest hľadiska. Taktiež vybudovanie turniketových systémov s elektronickým čítacím zariadením a vybudovanie vyhrievacích a zavlažovacích systémov trávnatých hracích plôch.

V správe, ktorá bola predložená MsZ Nitra, sa ďalej uvádza, že predmetom rekonštrukcie bude aj dobudovanie sektorov štadióna pre fanúšikov hostí vrátane bufetov a sociálnych zariadení a vybudovanie umelého osvetlenia.

Radnica chce, aby boli mestu v rámci projektu uznané niektoré predchádzajúce investície. „Pokiaľ by nám neuznali tie investície, ktoré tam momentálne vybudované sú, to znamená osvetlenie, turnikety, kamerový systém, tak by sme sa snažili dobudovať tam zariadenia, ktoré by slúžili verejnosti,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč.

Podľa slov primátora sa investícia rozloží do najbližších troch rokov. Zatiaľ nevie, či bude realizovaná priamo cez mesto alebo prostredníctvom dcérskej spoločnosti Nitrianska investičná. Zámerom radnice je, aby mesto ostalo plnohodnotným majiteľom štadióna.

Podmienkou realizácie projektu však je, že futbalový štadión bude bezodplatne k dispozícii pre futbalové stretnutia všetkých reprezentačných družstiev SR a podujatia organizované SFZ.

Napriek tomu, že návrh rekonštrukcie a modernizácie futbalového štadióna v Nitre, napokon schválili, niektorí poslanci mali voči nemu výhrady. Argumentovali najmä tým, že na futbalové zápasy nechodí dostatok fanúšikov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X