Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Futbal lopta ihrisko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
14. mája 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Futbalový štadión v Dražovciach obnovia, exteriér vyjde na necelých 52-tisíc eur

Futbalový štadión v Dražovciach obnovia, vyplýva to zo zmluvy, ktorú mesto Nitra nedávno zverejnilo na svojej webovej stránke.

Futbalový štadión v Dražovciach sa dočká obnovy, konkrétne sa bude opravovať exteriér štadióna, a to na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 22. apríla tohto roka. O obnovu sa postará firma Invest-Real, s.r.o.

Predmetom zmluvy, ktorú mesto podpísalo so spoločnosťou, je „Obnova exteriéru – Objekt futbalového štadiónu Dražovce“. Podľa zverejneného dokumentu majú začať práce do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené majú byť do 31. augusta 2018.

„Cena za zhotovenie predmetu zmluvy v rozsahu podľa čl. I tejto zmluvy je stanovená dohodou zmluvných strán v zmysle zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách a vyhláškou č. 87/1996 Z.z. a je doložená zhotoviteľom položkovitým ocenením uvedeným v cenovej ponuke,“ informuje zmluva.

Suma za dielo bola stanovená na 43.098,88 eur bez DPH, po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje hodnotu 8.619,78 eur, sa celková hodnota diela vyšplhá na 51.718,66 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ píše sa v zmluve.

Záručná doba na obnovu štadióna bola stanovená na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Do rozpočtu necelých 52-tisíc eur sa zmestila napríklad úprava povrchov, búracie práce, montáže, zdravotechnika, úprava vodovodného potrubia, montáž sociálnych zariadení, ústredné kúrenie, klampiarske a stolárske konštrukcie, výmena a montáž podláh a ďalšie úkony.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X