Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. mája 2019 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA Diskusia()

Futbalová Fortuna liga – skupina o udržanie: Vestenický nedal penaltu, Depetris zariadil triumf Trnavy v Nitre

V sobotňajšom dueli 9. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige medzi FC Nitra a Spartakom Trnava sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo hostí 1:0.

Trojbodový zásah „andelov“ zaznamenal v 80. min David Depetris. Dej zápasu však mohol vyzerať úplne inak, ak by krátko pred polčasovou prestávkou v 40. min domáci Tomáš Vestenický premenil pokutový kop. Hrdinom momentu bol však brankár Spartaka Dobrivoj Rusov. Trnavčania v aktuálnej sezóne dokázali vyhrať nad súperom spod Zobora až na štvrtý pokus. V predchádzajúcich troch tohtosezónnych vzájomných meraniach síl raz vyhrala Nitra a dve stretnutia sa skončili remízou.

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 – nadstavbová časť – skupina o udržanie – 9. kolo – sobota:

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Gól: 80. Depetris, ŽK: 39. Hing-Glover (Trnava), rozhodovali: Gemzický – D. Hrčka, Vorel, 807 divákov

Zostavy:
Nitra: Šípoš – Šurnovský, Niba, Pavol Farkaš, Kuník – Kóňa, Bílovský – Chobot, Štefanec (61. M. Fábry), Charizopulos (84. Sokovič) – Vestenický (80. J. Chovanec)
Trnava: Rusov – Lovat, I. Mesík, Abena, Hing-Glover (58. Turňa) – Janečka, A. Sloboda – Tavares (84. Čonka), Miesenböck (67. K. Yilmaz), K. Mihálek – Depetris

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.