Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FUTBAL-CL: FC Nitra zaèala s prípravou
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FUTBAL - CL: FC Nitra Prvé stretnutie hráčov klubu FC Nitra pred jarnou časťou futbalovej Corgoň ligy. Nitra, 7. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran
11. augusta 2014 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

FUTBAL: V FC Nitra zmeny v predstavenstve, členmi sú Valenta a Moravský

Miroslav Moravský: „Zastupujem zahraničnú spoločnosť, ktorá má eminentný záujem vstúpiť do FC Nitra, chce pomôcť k návratu do prvej ligy a podieľať sa na prestavbe štadióna. To je všetko, čo zatiaľ môžem povedať. Viac budeme informovať až na tlačovej konferencii, keď príde k podpisu zmluvy“

NITRA 11. augusta – Vo futbalovom klube FC Nitra, ktorý po deviatich sezónach účinkovania medzi slovenskou elitou zostúpil po sezóne 2013/2014 do druhej najvyššej súťaže, nastali koncom minulého týždňa zmeny v predstavenstve klubu. Namiesto Ivana Ondrušku a Jozefa Petrániho v ňom budú „navrátilec“ Marián Valenta z Paty a Miroslav Moravský z Bratislavy, o čom sa rozhodlo na piatkovom valnom zhromaždení akciovej spoločnosti FC Nitra v zasadačke Mestského úradu. Prítomných privítal viceprimátor a tiež člen predstavenstva Štefan Štefek. Informuje o tom portál nitra.sme.sk.

Akcie klubu vlastní 90 osôb a hoci v miestnosti bolo 21 ľudí, valné zhromaždenie bolo uznášaniaschopné. Prítomní totiž boli akcionári s podielom 84,5 % hlasov, pričom viacerých z nich zastupovala poverená osoba na základe splnomocnenia. Chýbali napríklad Marián Valenta, Jiří Magyar, Norbert Bödör či Ivan Ondruška. Napriek tomu sa schválili úpravy stanov, čo má pomôcť aj k urýchleniu vstupu investora do klubu spod Zobora. „Vzdávam sa funkcie člena predstavenstva,“ uviedol do pléna J. Petráni, ktorý bol s Ondruškom vo vedení od januára 2013 a naďalej pokračuje v nitrianskom klube ako generálny manažér. Druhý menovaný I. Ondruška sa koncom júla písomne vzdal svojej funkcie v predstavenstve a na valnom zhromaždení jeho oznámenie vstúpilo do účinnosti.

Viceprimátor Štefan Štefek má tak nových spolupracovníkov v predstavenstve: Marián Valenta ním už bol v minulosti a stále patril k väčšinovým akcionárom, Miroslav Moravský zastupuje budúceho akcionára či investora, s ktorým rokuje vedenie mesta. Aktuálne zmeny vníma Štefek k lepšiemu, v klube cíti lepšiu atmosféru a lokálpatriotizmus. „Rokovali sme so sponzormi, malými aj veľkými. Snažíme sa takisto získať maximum peňazí z každého prestupu a hosťovania. Aj to je cesta, ako finančne pomôcť klubu. Od februára sme v kontakte s novým investorom. Rokovania nie sú ľahké, hľadíme pri nich na dobro klubu,“ poznamenal viceprimátor. K slovu sa dostal aj Moravský, ktorý však neprezradil meno potenciálneho investora: „Zastupujem zahraničnú spoločnosť, ktorá má eminentný záujem vstúpiť do FC Nitra, chce pomôcť k návratu do prvej ligy a podieľať sa na prestavbe štadióna. To je všetko, čo zatiaľ môžem povedať. Viac budeme informovať až na tlačovej konferencii, keď príde k podpisu zmluvy.“

Štefek sa vyjadril aj na tému rekonštrukcie štadióna. „Čaká sa, ktorá firma bude víťazom tendra na pôde Slovenského futbalového zväzu. Tam sa proces zastavil, pretože jeden účastník konania túto súťaž napadol. Vláda odsúhlasila na rekonštrukciu štadióne v Nitre 2,6 milióna eur, mesto zatiaľ schválilo 100-tisíc na projektovú dokumentáciu. Mesto by malo dať 1,6 milióna eur, zatiaľ je schválených iba 200-tisíc. V tomto roku sa určite stavať nebude, takže netreba riešiť tohtoročný rozpočet mesta. Verím, že nové zastupiteľstvo po novembrových komunálnych voľbách bude mať pre tento zámer pochopenie,“ poznamenal Štefan Štefek.

Doterajší člen predstavenstva Jozef Petráni aj v mene Ivana Ondrušku uviedol: „Chcem poďakovať zamestnancom a tým, ktorí stáli pri predstavenstve klubu. Vlani v januári bolo jediným riešením, ako zachrániť klub pred likvidáciou, aby sme sa my dvaja stali členmi predstavenstva. My sme sa do tých funkcií nepýtali. Nie sme však držiteľmi akcií, a tak prišiel čas na zmenu. Za našu chybu považujem to, že možno sa mohlo minúť ešte o niečo viac peňazí, možno kúpiť jedného hráča navyše, či ísť na sústredenie. Mohlo to pomôcť k udržaniu mužstva v najvyššej futbalovej súťaži. Chýbal jeden bod. Klubové peniaze sme nemíňali, správali sme sa zodpovedne. Ja fandím snahe, aby sa podpísala zmluva s investorom a Nitra sa vrátila do prvej ligy.“ Jozef Petráni doplnil: „Ak budú noví členovia predstavenstva so mnou počítať, ja sa nechystám z klubu odísť.“

Dozornú radu rozšírili z troch na piatich členov o dvoch zástupcov z radov sponzorov klubu. Stali sa nimi Pavol Šlosár a Jozef Kertész.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X