FUTBAL - CL: FC Nitra – FK  DAC  Dunajská Streda
1
FUTBAL - CL: Nitra – Dunajská Streda Silva Cleber z FC Nitra (vľavo) a Martin Matúš z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vpravo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK DAC 1904 Dunajská Streda. Nitra, 29. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
29. novembra 2013 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

FUTBAL: Súboj Nitry a Dunajskej Stredy sa skončil nerozhodne 0:0

FC Nitra – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 19. kolo:
ŽK: 27. Harbuľák – 45. Beňo, rozhodovali: Samotný – Súkeníková, Tomčík, 515 divákov
Zostavy:
Nitra: D. Perniš – Hála, Harbuľák, Kostelný, Kolbas – Boszorád (73. T. Vestenický), Turčák, Bagi, Cléber – Kotrík, Ševčík
Dunajská Streda: Belic – E. Ujlaky (90. M. Sedlák), L. Beňo, Peter Majerník, Kwin – Boya – M. Matúš, Steinhübel (58. D. Hudák), Michal Gašparík – Hošek (76. Hrazdílek), Szarka
Po opatrnom začiatku sa na prvú šancu čakalo do 13. min. Hála našiel krížnou prihrávkou Boszoráda, ktorého veľkú šancu zblízka zmaril pozorný Belic. Brankár hostí následne zmaril aj hlavičku Bagiho. Obrovskú šancu v 20. min nepremenil ani Szarka, ktorý išiel sám na Perniša, no ten stihol loptu vyraziť. V 34. min nepresne hlavičkoval Cleber, o pár minút na to Boszorád zblízka trafil len žrď. Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol a hoci v ňom mali viac z hry domáci, iba 515 divákov čakalo márne na gól.

V podobnom duchu sa začalo aj druhé dejstvo. Šancí a zaujímavých momentov bolo veľmi málo. Strelecky aktívny Boszorád nepremenil v 70. min ďalšiu veľkú príležitosť: v rýchlosti napálil odrazenú loptu bez prípravy len do bočnej siete. Domáci mali viac z hry, častejšie sa snažili o zakončenie, ale obrana hostí pracovala spoľahlivo. Brankár Dunajskej Stredy Belic podržal svojich spoluhráčov aj v 83. min pri nebezpečnej hlavičke Bagiho. V zápase dvoch najslabších mužstiev podľa tabuľkového postavenia tohto ročníka corgoňligovej súťaže napokon nepadol gól.

FUTBAL - CL: FC Nitra – FK DAC Dunajská Streda
FUTBAL – CL: Nitra – Dunajská Streda
Martin Boszorád z FC Nitra (vpravo) a Lukáš Beňo z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra – FK DAC 1904 Dunajská Streda.
FUTBAL - CL: Nitra – Dunajská Streda Martin Boszorád z FC Nitra (vpravo) a Lukáš Beňo z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK DAC 1904 Dunajská Streda. Nitra, 29. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Hlasy:
Vladimír Koník (tréner Nitry): „Do zápasu sme vstúpili celkom slušne, ale ešte v priebehu prvého polčasu sme stratili stred ihriska. V druhom polčase sme už na trávniku dominovali a vypracovali si dve-tri tutovky. Žiaľ, nepremenili sme ich. Brankár Dunajskej Stredy Belic mal svoj deň, prišli sme o dva body.“
Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Z našej strany to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme hrozili Nitre, mali sme viacero šancí. Po zmene strán nám však vôbec nefungovala stredová formácia a Nitra si vďaka tomu utvorila niekoľko príležitostí. Môžeme ďakovať nášmu brankárovi Belicovi za to, že sa zápas skončil 0:0.“