FUTBAL-CL: Senica - Nitra
1
Rados hráèov FK Senica v zápase 22. kola futbalovej Corgoò ligy 2013/2014 medzi FK Senica a FC Nitra. Senica, 15. marec 2014. Foto: SITA/Martin Medòanský
15. marca 2014 Šport NitraFutbal od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. SITA/AP

FUTBAL: Corgoň liga – Senica – Nitra

FK Senica – FC Nitra 2:1 (0:1)

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 22. kolo – sobota:
Góly: 68. L. Opiela, 81. Piroska – 3. Kostelný, ŽK: 50. Piroska, 90.+ J. Kosorin – 41. Kutra, 48. R. Augustín, 85. Böhm, rozhodovali: Pavlík – Slyško, Poláček, 1026 divákov

Zostavy:
Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Vitor Gava, Slinkin – Kóňa – M. Jirásek (65. Hiago), L. Opiela, Piroska, Kalabiška (90. Irobiso) – S. Sosa (65. J. Kosorin)
Nitra: Putnocký – Kolbas, Mensah (72. M. Dubeň), Kostelný, M. Husár – Špalek (54. Šmehyl), R. Augustín, Kutra (61. Kotrík), Cléber – Böhm, M. Mikuš

Prvý polčas sa v Senici odohral za silného hustého dažďa. Hru ovyplvnil rýchly gól Nitry, keď už v 3. minúte Mikušovu tvrdú strelu z priameho kopu Šulla iba vyrazil na päťku a dobiehajúci Kostelný poslal loptu do siete. Po štvrťhodine hry prevzali hru domáci a celý čas dobýjali nitriansku bránu. V 18. minúte sa ocitol vo výbornej pozícii po Piroskovej prihrávke Sosa, s loptou sa však zamotal a napokon ani nezakončil. Sériu šancí v tejto fáze hry nepremenili Jirásek či Pavlík a azada najväčšiu mal v 21. minúte Slinkin, keď po peknej kombinácii netrafil prázdnu bránu. Do polčasu ešte nebezpečne pálili Jirásek s Kalabiškom, ale lopta si cestu do siete nenašla.

Daždivé počasie sa nezmenilo ani v druhom polčase, lopta miestami zostávala stáť na premoknutom teréne. V 49. minúte si dal takmer vlastný gól po Kóňovom centri stopér Nitry Kostelný. Putnockého bránu odkliali Záhoráci v 68. minúte, keď našiel striedajúci Kosorín spätnou prihrávkou na hranici šestnástky Opielu, ktorý pravačkou vyrovnal – 1:1. Hostia sa nechceli zmieriť s remízou a po zaváhaní obrany domácich sa mohli ujať v 71. minúte druhýkrát vedenia. Šmehylova strela spoza obrancu však letela len tesne vedľa Šullovej brány. Na druhej strane po rýchlom rozohratí štandardnej situácie mal dobrú možnosť na skórovanie Kalabiška, ale mieril len do bočnej siete. Deväť minút pred koncom rozhodol kapitán Senice Juraj Piroska, že tri body zostanú doma na Záhori. Hiago vysunul Opielu, ten prenechal loptu Piroskovi, ktorý prekonal Putnockého – 2:1. Domácim zdolali Nitru a nový tréner Senica Pavel Hapal si pripísal víťaznú premiéru.