FUTBAL-CL: Banská Bystrica - Zlaté Moravce
Zľava: Milan Bortel zo Zlatých Moraviec, Jakub Považanec z Banskej Bystrice a Adam Žilák zo Zlatých Moraviec poèas futbalového zápasu 4. kola Corgoò ligy FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce. Banská Bystrica, 4. august 2012. Foto: SITA/Branislav Raèko
26. októbra 2013 Šport NitraFutbal od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračná: SITA/AP

Futbal-CL: ViOn Zlaté Moravce – FK DAC Dunajská Streda 1:0 v 15. kole ligy

Zlaté Moravce 26. októbra – ViOn Zlaté Moravce – FK DAC Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Gól: 16. Pintér. Rozhodoval: Královič, ŽK: Sabo – Da Silva, 982 divákov.
Zostavy a striedania:
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Majerník, Pintér, Chren – Obročník – Orávik, Babic, Bolinha (60. Sabo), Mazan (63. Pribula) – L. Szabó (80. Bernáth)
DAC Dunajská Streda: Pernecký – Da Silva, Matúš, Hudák, Beňo – Boya (80. Steinhübel), Ujlaky, Kwin, Hošek (60. Sedlák), Gašparík – Mesanovič (25. Sarka)

Stretnutie veľa futbalovej krásy neprinieslo. V úvode boli aktívnejší domáci, keď už v 3. minúte Mazan posunul loptu Babicovi, ale jeho strela preletela ponad brvno Perneckého brány. V 6. minúte pekná kombinácia po osi Babic – Chren s koncovkou Mazana brankára hostí neprekvapila. V 8. minúte Mesanovič poslal prudký center do pokutového územia a Hošekovi chýbal pol krok. Skóre sa menilo v 16. minúte. Orávik rozohral rohový kop, Szabó vrátil loptu na hranicu malého vápna a Pintér hlavou prekonal Perneckého. V 23. minúte skúšal šťastie Gašparík, s jeho strelou z uhla si však Kuciak poradil. O tri minúty to bol opäť Gašparík, ktorého strela z hranice šestnástky presvišťala tesne vedľa Kuciakovej brány. Po polhodine hry Mazan posadil parádny center na hlavu Szabóa, ale ten zo 6 m hlavičkoval vedľa. Úvodné minúty 2. polčasu patrili hosťom. V 55. minúte sa prezentoval prudkou strelou z uhla nad bránu agilný Gašparík. Po hodine hry Gašparík rozohral štandardnú situáciu, v dobrej príležitosti sa ocitol Sarka, ale jeho hlavička mierila iba do Kuciakových rukavíc. Na opačnej strane v 66. minúte Babic nabil Obročníkovi, z jeho tečovanou strelou však brankár hostí nemal problém. V 70. minúte Boyov center našiel na hranici malého vápna Sarku a ten hlavou nenamieril presne. Od tohto momentu sa futbal pomaly vytrácal a na oboch stranách viazla kombinácia. V závere v 87. minúte sa v streleckej príležitosti ocitol striedajúci Sedlák, ale jeho slabá strela Kuciaovi problémy nespôsobila. Vyrovnanie na kopačke mal v úplnom závere Matúš, ale ani z 2 m nedokázal skórovať, keď loptu z bránkovej čiary odvrátil Chren. V slabom stretnutí sa napokon z najtesnejšieho víťazstva tešili domáci.