Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
21. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V pondelok sa v Nitre otvorilo coworkingové centrum, ktoré bude podporovať mladých podnikateľov, živnostníkov či aktívnych študentov

V pondelok sa v Nitre konalo otvorenie coworkingového centra Coworking Place Nitra, ktoré poskytne zázemie mladým podnikateľom, živnostníkom, neziskovým organizáciám či aktívnym študentom.

Priestory coworkingového centra v Nitre sa v pondelok naplnili najmä mladými ľuďmi, ktorí sa chceli dozvedieť viac o práci v coworkingu, ale aj takých, ktorí sa rozhodli stať členmi tohto projektu.

Základom projektu je ponúknuť pracovné zázemie pre ľudí, ktorí pracujú z domu, alebo z kancelárie a chcú zvýšiť svoju produktivitu, kreativitu a spoznať aktívnych mladých ľudí, s ktorými si môžu navzájom pomáhať. Popri tom sa budú v coworkingu organizovať prednášky a workshopy.

„Coworking je unikátny projekt, ktorý funguje po celom svete. Stáva sa trendom a veríme, že sa uchytí aj v Nitre. Prináša veľa výhod pre svojich členov a vytvára komunitu mladých aktívnych ľudí,“ uviedol zakladateľ Coworking Place Nitra Samuel Schlarmann.

Michal Kopecký, ktorý je zakladateľom združenia Učíme sa podnikať, zhodnotil založenie coworkingu v Nitre týmito slovami: „Rozbehnutie coworkingu v Nitre hodnotím ako perfektnú možnosť pre mladých ľudí pracovať v pokoji na svojich projektoch v kruhu rovnako naladených ľudí. Pomáhať si, dávať si feedback či zdieľať svoje know-how. Aby zostali pozitívni a zameraní na svoj cieľ, určite by mali tráviť menej času s tými, ktorí ich zrážajú k zemi a nepodporujú ich a viac času s tými, ktorí v tom „idú s nimi“. Jediná škoda je, že to neprišlo skôr, keď som trávil v Nitre viac času a rozbiehal som svoje online podnikanie.“

Otvorenia sa zúčastnil aj primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý myšlienku coworkingu uvítal. „Som rád, že mladí ľudia sa takto spájajú a snažia sa vytvoriť platformu pre vlastné podnikateľské aktivity. Určite to čiastočne pomôže vyriešiť problém nezamestnanosti mladých ľudí. Prisľúbil som podporu zo strany mesta v tom, že im predstavíme zámery mesta a sprostredkujeme stretnutie s podnikateľmi. Osobne sa mienim niektorých aktivít zúčastniť,“ povedal.

Členstvo v coworkingu stojí od 39 eur na mesiac a zahŕňa niekoľko výhod. Viac informácií o Coworking Place Nitra nájdete tu: www.coworking-nitra.sk

coworking nitra
Otvorenia coworkingu sa zúčastnilo približne 40 ľudí
20
Priestory coworkingu
samuel schlarmann
Zakladateľ coworkingu v Nitre Samuel Schlarmann (vľavo)
Jozef Dvonč
Príhovor mal aj primátor mesta Nitra Jozef Dvonč, ktorý uvítal myšlienku a vyjadril podporu
Matúš Krajčí
O coworkingu porozprával aj Matúš Krajčí
Andrej Srnka
Výhody coworkingu spomenul aj Andrej Srnka
Michal Kopecký
Príhovor mal aj Michal Kopecký, zakladateľ združenia Učíme sa podnikať
Michal Molčan
Michal Molčan so spoločníkmi z Coffefestu pripravovali kávu pre návštevníkov
coworking (4)
Coworking Nitra
coworking (3)
Coworking Nitra
Horizon33_2014-5-20_18-17-11
Coworking Nitra
Horizon33_2014-5-20_18-17-37
Coworking Nitra
coworking (10)
Coworking Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X