MsHK ŽŽilina, HK, hokej Nitra
5
Zľava: útočník Lukáš Paukovček z HK Nitra, útočník Radim Hruška z MsHK Doxxbet ŽŽilina, obranca Branislav Mezei z HK Nitra a útočník Marek Hovorka z MsHK Doxxbet ŽŽilina. Foto: SITA
23. januára 2017 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Hokejisti úradujúceho majstra Slovenska HK Nitra triumfovali v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny tesne 4:3, keď predviedli obrat z 0:3.

Po prvej bezgólovej tretine sa v druhom dejstve roztrhlo vrece s gólmi. V priebehu troch minút sa gólovo presadili Žilinčania Radim Hruška, Juraj Jurík a Rastislav Konečný, ktorí poslali domácich do trojgólového vedenia. O päť minút neskôr prišla gólová trojminútovka hostí, keď skórovali Henrich Ručkay, Jameson Milam a na 3:3 vyrovnal druhým gólom v zápase Henrich Ručkay. O víťazovi rozhodol v 56. min 26-ročný center Lukáš Paukovček. Nitrania triumfovali v druhom zápase za sebou a patrí im 3. miesto v ligovej tabuľke práve pred „vlkmi“, ktorí prehrali po troch víťazných stretnutiach.

Zľava: útočník Lukᚹ Handlovský z MsHK Doxxbet ŽŽilina, obranca Karol Korím z HK Nitra, obranca Branislav Mezei z HK Nitra a útočník Radim Hruška z MsHK Doxxbet ŽŽilina. Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 42. kola – nedeľa:

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)

Góly: 21. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 21. J. Jurík (Š. Novotný, Húževka), 24. R. Konečný (Holovič) – 29. H. Ručkay (Korím, Krištof), 30. Milam (L. Paukovček, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Blackwater, Meland), 56. L. Paukovček (Cope, Timotej Šille)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 25. Švihálek – 25. Mezei (obaja 5+DKZ za bitku), 25. Cope 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – Vyšný, Synek, 1 402 divákov

Zľava: útočník Peter Húžževka z MsHK Doxxbet ŽŽilina, útočník Juraj Jurík z MsHK Doxxbet ŽŽilina, útočník Marek Slovák z HK Nitra, obranca Peter Ordzovenský z HK Nitra a útočník ŠŠtepán Novotný z MsHK Doxxbet ŽŽilina. Foto: SITA

Zostavy:

Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Švihálek, Ondruš, Matis
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Bajtek, J. Štefanka, Macík – Timotej Šille, L. Paukovček, Cope

Zľava: útočník Matt Cope z HK Nitra a útočník Peter Húžževka z MsHK Doxxbet ŽŽilina. Foto: SITA