Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka velvyslankyna irska ukf nitra.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
29. novembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

FOTO: Univerzitu Konštantína Filozofa navštívila veľvyslankyňa z tejto krajiny zo severu

V pondelok 26. novembra rektor UKF prof. Libor Vozár, CSc. prijal mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Írska.

J. E. Hilda Ó Riain bola rektorom UKF oboznámená s organizačnou štruktúrou univerzity. PhDr. Martina Pavlíková, PhD. informovala pani veľvyslankyňu o projekte Erasmus+ a o možnostiach medzinárodnej spolupráce UKF s Írskom.

Pani veľvyslankyňa vyjadrila úprimný záujem ambasády Írska o spoluprácu s UKF v oblasti rôznych kultúrnych podujatí a výstav o Írsku v priestoroch univerzity. Ponúkla aj pomoc s organizáciou tanečných a hudobných vystúpení umelcov z Írska a vyjadrila ochotu sprostredkovať prednášky vedeckých pracovníkov z írskych univerzít v oblasti archeológie, histórie, lingvistiky a translatológie.

Irska velvyslankyna5.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

Prejavila veľký záujem o spoluprácu s Katedrou anglistiky a amerikanistiky FF, na ktorej mala po stretnutí s rektorom UKF prednášku pre študentov na tému Ireland – Past, Present and Future s akcentom na vzdelávanie, históriu a kultúru.

Na pracovnom stretnutí s veľvyslankyňou Írska bola prítomna aj prof. PaedDr. Zdenka Gadušová, CSc. z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF, ktorá informovala pani veľvyslankyňu o svojej projektovej činnosti s Írskom.
Na záver stretnutia J. E. Hilda Ó Riain poďakovala rektorovi UKF za srdečné prijatie na pôde univerzity a vyjadrila potešenie ohľadom budúcej spolupráce UKF s Írskom.

Irska velvyslankyna.jpg
Zdroj: www.ukf.sk
Irska velvyslankyna2.jpg
Zdroj: www.ukf.sk
Irska velvyslankyna3.jpg
Zdroj: www.ukf.sk
Irska velvyslankyna4.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X