6
SITA
23. októbra 2017 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Hokejisti Nitry na vlastnom ľade podľahli hráčom Trenčína 3:4 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

„Corgoni“ viedli v 35. min po zásahu kanadského obrancu Mitcha Versteega už o tri góly, ale ani to im pred vyše trojtisícovou návštevou nestačilo na víťazstvo. Výraznou mierou sa na obrate Trenčína podieľal útočník Michal Hlinka, ktorý si pripísal dva góly a zdvojnásobil tak svoje doterajšie gólové konto v prebiehajúcej sezóne. Rozhodujúci zásah v predĺžení si pripísal hosťujúci útočník Juraj Bezúch.

HK Nitra, HK Dukla Trenčín
Branislav Mezei z HK Nitra (v popredí) a Lukáš Bohunický z HK Dukla Trenčín v pästnom súboji. Foto: SITA

Nitra prehrala už piaty domáci zápas v sérii a nepomohlo jej ani angažovanie staronového trénera Antonína Stavjaňu. V neúplnej tabuľke vicemajster je až na siedmom mieste, Trenčín figuruje na čele ako suverénny líder.

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 14. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:4 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1)

Góly: 8. T. Mikúš (Blackwater, H. Ručkay), 33. Csányi (J. Ručkay, Rzavský), 35. M. Versteeg (Rzavský) – 37. Michal Hlinka (Frühauf, Bulík), 43. Marek Hecl (Holenda, O. Mikula), 45. Michal Hlinka (T. Varga), 63. Bezúch (Holenda, Ölvecký)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, V. Baluška – P. Šefčík, A. Nagy, 3 033 divákov