Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Spu 65 te vyrocie jan csillag 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ján Csillag
16. októbra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

FOTO: SPU oslávila 65. výročie, chystá viaceré investície

Viaceré investície pripravuje na najbližšie obdobie Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre. Pri Botanickej záhrade SPU plánuje postaviť nový objekt, v ktorom bude sídliť archív a časť univerzitnej knižnice.

Ako v utorok informoval rektor Peter Bielik, projektová dokumentácia je už hotová. „Máme rozbehnuté verejné obstarávania, ich výsledkom by malo byť vybudovanie novej knižnice, ktorá by mala byť v centre univerzitného kempusu spolu aj s archívom,“ povedal Bielik.

Univerzitná knižnica a archív sa v súčasnosti nachádzajú v objekte pri kruhovom objazde na Štúrovej ulici. Zatiaľ čo knižnica funguje v rekonštruovanej časti objektu, archív je v zastaraných priestoroch, ktoré nevyhovujú súčasným štandardom. Ďalšie financie univerzita investuje do modernizácie internátov.

Spu 65 te vyrocie jan csillag 3.jpg
Ján Csillag

„Robia sa vnútorné rekonštrukcie v niektorých študentských domovoch. Máme tiež veľkú spoločenskú sálu v Študentskom domove Mladosť, ktorá je už niekoľko rokov pre havarijný stav uzatvorená a teraz sa robí súťaž s cieľom, aby sme ju zrekonštruovali,“ doplnil rektor. Sála sa po rekonštrukcii bude môcť využívať pre klubovú činnosť univerzitných súborov, krúžkov a na spoločenské podujatia.

Spu 65 te vyrocie jan csillag 2.jpg
Ján Csillag

Na SPU v Nitre sa v utorok konali oslavy 65. výročia založenia univerzity. Jej bránami za tento čas prešlo viac ako 80-tisíc absolventov. Ako pripomenul rektor, v Nitre škola začínala ako Vysoká škola poľnohospodárska s dvoma fakultami a zhruba 600 študentmi. „V spolupráci s rezortnými výskumnými ústavmi vyvinuli pedagogicko-výskumní pracovníci SPU v Nitre nové, na svoju dobu bezkonkurenčné odrody obilnín, princípy výživy rastlín a obrábania pôdy, nové typy viaczložkových priemyselných hnojív,“ podčiarkol Bielik. Prispeli tiež k zveľadeniu chovu zvierat prostredníctvom šľachtenia a vývinu nových plemien oviec, ošípaných, slovenských plemien dobytka či koní.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X