Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Img_5736.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
29. februára 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

FOTO: Spoločnosť Ladislava Novomeského v Nitre odovzdala v sobotu ceny mladým autorom

Literárnu súťaž pre mladých autorov Novomeského Nitra sa podarilo obnoviť po šiestich rokoch spolu s klubom Spoločnosti Ladislava Novomeského v Nitre. Pre obnovenie tohto typu podujatia sa organizátori rozhodli nielen z dôvodu, že cieľom ich združenia je šíriť odkaz L. Novomeského – idey humanizmu, kultúrnosti a antifašizmu, ale najmä preto, že takáto súťaž vytvára priestor na prezentáciu tvorby pre autorov, ktorí doteraz svoje práce nikde nepublikovali. 

Podľa jedného z organizátorov súťaže Artura Bekmatova zostal jej model zachovaný bez väčších zmien. Súťažilo sa v dvoch kategóriach – študenti stredných škôl a študenti vysokých škôl a autori do 30 rokov. Tematicky a žánrovo bol tento ročník súťaže voľný. Každá kategória sa delila na sekcie poézia a próza. Zmenou oproti pôvodnému modelu bolo, že prvý ročník organizátori obmedzili len na územie nitrianskeho kraja. Do súťaže sa teda mohli zapojiť len študenti žijúci alebo študujúci na niektorej zo škôl či univerzít v našom kraji.

Img_5745.jpg
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Záujemcovia sa mohli do súťaže zapojiť od 26. októbra 2015 do 11. januára 2016. Celkovo sa do súťaže zapojilo vyše 40 autorov so 111 prácami. Z nich vybrala víťazov trojčlenná odborná porota.

Img_5683.jpg
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Okrem ocenení v súťažných kategóriách boli udelené aj špeciálne ocenenia osobností, ktoré súťaž podporili a prevzali nad ňou záštitu – primátora Nitry Jozefa Dvonča, predsedu NSK Milana Belicu, rektora UKF Ľubomíra Zelenického a poslanca NR SR Ľuboša Blahu.

Img_5706.jpg
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Samotné oceňovanie sa uskutočnilo v sobotu 27. februára v nitrianskej synagóge za prítomnosti primátora mesta a zástupcov samosprávneho kraja či Univerzity Konštantína Filozofa, poroty, zástupcov Spoločnosti Ladislava Novomeského a, samozrejme, ocenených mladých talentovaných autorov. Organizátori plánujú v najbližšom období vydať zborník obsahujúci najlepšie súťažné práce.

Img_5693.jpg
Marek Štrba, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X