6
Zľava: Lukáš Bohunický z HK Dukla Trenčín, Henrich Ručkay, Tibor Kutálek, brankár Nathan Lawson a Peter Ordzovenský z HK Nitra. Foto: SITA
26. februára 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Hokejistom Nitry olympijská prestávka zjavne prospela, víťazstvom 4:1 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí Tipsport extraligy dali zabudnúť na predošlé dve prehry.

Za tromi bodmi nasmeroval úradujúceho vicemajstra Matúš Rais, ktorý v 6. min otvoril skóre v presilovke a ku koncu druhej tretiny pridal aj druhý gól po prihrávke Mateja Pauloviča. Akékoľvek myšlienky na zvrat rozplynul 54 sekúnd po začiatku tretej tretiny Marek Slovák. V 48. min síce znížil Erik Smolka, ale v 55. min spečatil konečný stav Michal Krištof.

HK Nitra, HK Trenčín, hokej, šport
Zľava: Matúš Rais z HK Nitra, brankár Michal Valent a Tibor Varga z HK Dukla Trenčín. Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 50. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Rais (Krištof, M. Paulovič), 38. Rais (M. Paulovič), 41. M. Slovák (Pupák, Versteeg), 55. Krištof (T. Mikúš, M. Paulovič) – 48. Smolka (Sojčík)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Deveaux (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Stano – Synek, Šefčík, 2 827 divákov

Zľava: Michal Krištof z HK Nitra a brankár Michal Valent z HK Dukla Trenčín. Foto: SITA

Zostavy:

Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Korím, Rýgl – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Bradley, Kutálek – Šiška, J. Ručkay, Macík
Trenčín: M. Valent – Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Sojčík, Smolka, T. Varga – Mikula, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux, J. Švec, D. Hudec

Zľava v popredí: Jakub Ručkay z HK Nitra a Ladislav Romančík z HK Dukla Trenčín. Foto: SITA