Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sutaz najkrajsia predzahradka balkon nitra titulka kolaz.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mesto Nitra
16. októbra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

FOTO: Nitra pozná víťazov o tohtoročnú najkrajšiu predzáhradku či balkón

Na krátkom stretnutí s občanmi sa hovorilo aj o funkcii sídliskovej zelene pri meniacej sa klíme.

Práca obyvateľov na skrášľovaní svojho okolia vo forme balkónov alebo predzáhradiek pri bytových domoch, bola ocenená. Členovia hodnotiacej komisie vyhlásili výsledky súťaže. Autormi najkrajších predzáhradiek sú manželia Látečkovci z Javorovej, manželia Mackovci z Jánskej, Margita Košťálová z Jedlíkovej ulice, ale aj ďalší aktívni občania, ktorí svoj voľný čas venujú dobrovoľníckej práci, ako informovala Ľudmila Synaková z Mestského úradu v Nitre. Podľa slov hodnotiacej komisie bolo náročné určiť víťaza.

Sutaz najkrajsia predzahradka balkon nitra.jpg
Foto: Mesto Nitra

V rámci vyhodnotenia súťaže sa tiež hovorilo o meniacej sa klíme a potrebe zelene v meste. Ako konštatoval aj primátor mesta, je potrebné pristupovať k istým opatreniam. Príkladom je aj diskutovaná téma kosenia. Mesto má totiž v pláne zakladať biodiverzitné lúky, čím by sa napomáhalo udržiavať v ňom vlahu.

Sídlisková zeleň je atakovaná rôznymi spôsobmi – od poveternostných vplyvov až po rôzne zvieratá, ktoré žijú spolu s nami na sídliskách,“ konštatoval Štefan Lančarič, člen hodnotiacej komisie. Okrem iného informoval občanov Pároviec, že v najbližších dňoch môžu byť oslovení anketármi – študentmi Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU s otázkami, týkajúcimi sa sídliskovej zelene, konkrétne tvorby predzáhradiek.

Sutaz najkrajsia predzahradka balkon nitra.jpg
Foto: Mesto Nitra

Študenti sa podujali zozbierať informácie ohľadne tvorby predzáhradiek a zosúladení so sídliskovou zeleňou. V spolupráci s fakultou chceme pripraviť výsadbové plány, optimalizovať celý systém údržby a pripraviť vzorové práce predzáhradiek. Ide nám o zjednotenie vizuálu mesta a nastavenie vhodného režimu údržby zelene,“ informoval Štefan Lančarič.

Sutaz najkrajsia predzahradka balkon nitra.jpg
Foto: Mesto Nitra
Sutaz najkrajsia predzahradka balkon nitra.jpg
Foto: Mesto Nitra
Sutaz najkrajsia predzahradka balkon nitra.jpg
Foto: Mesto Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X