Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
7. februára 2018 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Futbalisti FC Nitra do 19 rokov neprenikli do osemfinále mládežníckej Ligy majstrov 2017/2018. Mladí Nitrania prehrali tesne 2:3 s favorizovaným mužstvom rovesníkov z holandského Feyenoordu Rotterdam v utorkovom domácom zápase play-off o postup do osemfinále.

Holanďania boli počas stretnutia aktívnejší, zverenci trénera Martina Babineca bojovní a najmä v úvodnej štyridsaťpäťminútovke efektívni. V 20. min otvoril skóre 17-ročný stredopoliar s tureckými koreňmi Orkun Kökcü. Nitrania ešte v prvom polčase odpovedali dvoma zásahmi útočníka Mareka Fábryho: 19-ročný zakončovateľ najskôr v 32. min prekonal hosťujúceho brankára strelou k vzdialenejšej žrdi, v 43. min sa presadil hlavičkou. Hostia zmazali manko v 71. min, keď druhýkrát skóroval Kökcü. O triumfe a postupe Feyenoordu rozhodol po rohovom kope v 90. min čoskoro 17-ročný záložník Wouter Burger. Súboj odohrali na štadióne v Zlatých Moravciach, v Nitreprebieha rekonštrukcia. Od play-off sa hrá vyraďovacím spôsobom na jeden duel, v prípade remízy po 90 minútach nasleduje bez predĺženia rozstrel z 11 m.

FC Nitra, LM, mládež
Zľava: Dominik Straňák, Kristián Pajer, Róbert Koša, Marek Fábry a Martin Macho zo Slovenska. Foto: SITA

Žreb osemfinále (zápasy 20. a 21. 2., pozn.) sa uskutoční v piatok o 13. hodine, víťazov súbojov play-off spojí s oktetom víťazov základných skupín – tými sú FC Barcelona, FC Bazilej, Bayern Mníchov, FC Chelsea, FC Liverpool, Manchester City, FC Porto a Tottenham Hotspur. Finále mládežníckej LM 2017/2018 je na programe 23. apríla na štadióne Colovray v Nyone. V uplynulej sezóne triumfoval rakúsky Red Bull Salzburg, vo finále prekonal portugalskú Benficu Lisabon 2:1.

Miloš Sádovský zo Slovenska (vľavo). Foto: SITA

Súper mal prevahu

„My sme do stretnutia vôbec nevstúpili dobre. Príčinu asi vidím v tom, že to bol pre nás prvý zápas na živej tráve. Chýbala nám istota, mali sme možno až priveľký rešpekt. Po góle sme sa viac otriasli, začali sme lepšie dostupovať, boli sme agresívnejší, živší, nič iné nám v podstate nezostávalo. Podarilo sa nám vývoj zápasu zvrátiť. Dali sme dva krásne góly, možno nie zaslúžene sme išli do vedenia. Za tú ochotu a nasadenie to bolo, myslím si, v poriadku. Do druhého polčasu sme nechceli nastúpiť tak defenzívne, ale súper mal svoju kvalitu. Súhlasím s kolegom, ak by sa nám na začiatku podarilo streliť gól, tak by sme si tú situáciu výrazne uľahčili. Nedali sme gól, súper mohol vzápätí vyrovnať. Potom nás viackrát podržal brankár, súper mal prevahu. Vyrovnávajúci gól prišiel zaslúžene a v závere sme dostali gól, ktorému sme mohli zabrániť,“ vyjadril sa tréner Nitry Martin Babinec.

Dominik Guláš zo Slovenska (vpravo) a Achraf El Bouchataoul z Holandska (v strede). Foto: SITA

Mládežnícka futbalová Liga majstrov 2017/2018 – play-off o osemfinále (hralo sa na jeden zápas) – utorok:

FC Nitra „19“ (SR) – Feyenoord Rotterdam „19“ (Hol.) 2:3 (2:1) – do osemfinále postúpil Feyenoord (hralo sa v Zlatých Moravciach)

Góly: 32. a 43. M. Fábry – 20. a 71. Kökcü, 90. W. Burger, ŽK: 63. Kökcü (Feyenoord), rozhodoval: Ardeleánu (ČR)
Zostava Nitry „19“: Baláži – Fabiš, Kóša, Straňák, Paľo – Dojčinovič (69. Sádovský) – Macho, Guláš, Rybanský (86. Tancík), Pajer – M. Fábry

V popredí: Marek Fábry. Foto: SITA

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.