HK Nitra, MsHK Žilina, play off, hokej
14
Zľava: Juraj Štefanka, Filip Bajtek, brankár Michal Valent, Karol Korím a Jameson Milam sa radujú z víťazstva a postupu do finále play-off slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Foto: SITA
9. apríla 2017 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Hokejisti Nitry postúpili do finále play-off slovenskej Tipsport ligy 2016/2017, v sobotňajšom štvrtom zápase totiž zvíťazili v Žiline 4:3 a semifinálovú sériu hranú na štyri víťazstvá ovládli suverénne 4:0.

„Vlci“ vyhrali prvú tretinu 2:1, keď na úvodný zásah hosťujúceho Lukáša Paukovčeka odpovedali Tomáš Bokroš a Daniel Brejčák. Druhá tretina patrila jednoznačne úradujúcemu majstrovi – dvakrát sa presadil Marek Tvrdoň a jeden gól pridal Radoslav Macík. V tretej tretine domáci skorigovali zásluhou Václava Stupku, no predĺženie si už nevynútili.

Záverečnú časť stretnutia poznačili výtržnosti fanúšikov. Rozhodcovia museli dokonca prerušiť zápas po tom, ako delobuch zo sektora hostí zadymila štadión. Usporiadatelia následne za asistencie polície vykázali priaznivcov Nitry zo štadióna.

„V prvom rade sme šťastní, mužstvo ukázalo charakter a dokázalo postúpiť. Určite to nebolo jednoduché, Žilina má svoju kvalitu, keby mali v poriadku hráčov určite by séria nemala iba 4 zápasy. To čo sa dialo na tribúne nepatri k hokeju a ja som k tomu nemám čo vyjadrovať, ale je smutné, že raz platia také pravidlá a raz iné,“ zhodnotil výkon chalanov a aj správanie sa fanúšikov tréner Nitry Andrej Kmeč .

Tréner Žiliny Milan Jančuška zareagoval na zápasy tiež: „Škoda, že za stavu 2:1 sme spravili par chybičiek a stálo nás to góly. Nemali sme už fyzické ani psychické sily. Škoda, že sa nám nepodarilo zvíťaziť, ale môžme odísť so vztýčenými hlavami. Športovo priznávam, že Nitra bola lepšia. Nie je však dôvod smútiť, skôr naopak. Máme bronzovú medailu a to je paráda. Chcem pochváliť chalanov za dobru sezónu.“

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – semifinále play-off – sobota – štvrtý zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 3:4 (2:1, 0:3, 1:0) – konečný výsledok série: 0:4, Nitra postúpila do finále

Góly: 9. T. Bokroš (Marek Hovorka, P. Rogoň), 19. D. Brejčák (Gmitter, P. Rogoň), 45. Stupka (Juraško, Marek Hovorka) – 5. L. Paukovček (Pupák, Bajtek), 26. M. Tvrdoň, 33. Macík, 39. M. Tvrdoň (Timotej Šille, Macík)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Mezei (Nitra) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lauff – Holienka, Tvrdoň, 2 725 divákov

Zostavy:

Žilina: T. Tomek – Ťavoda, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, M. Macejko, Kříž, J.E. Mendrej – Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, P. Rogoň – Prokop, E. Švec, Zlocha
Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka