HK Nitra, MšHK Žilina
5
Judd Blackwater z HK Nitra (vľavo) a brankár Tomáš Tomek z MsHK ŽŽilina (v strede). Foto: SITA
4. apríla 2017 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Hokejisti Nitry zvládli pondelňajší prvý domáci duel semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017, keď zdolali Žilinu presvedčivo 5:0.

Zverenci Andreja Kmeča sa ujali vedenia v prvej tretine dvoma presilovkovými gólmi v priebehu necelej minúty. Ďalšie dva presné zásahy pridali domáci na začiatku tretieho dejstva, ich triumf poistil piatym gólom Filip Bajtek. Druhý zápas série sa odohrá v utorok znova pod Zoborom o 18. hodine. Hrá sa na štyri víťazstvá.

Radosť hráčov HK Nitra z úvodného gólu. Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – semifinále play-off – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Nitra – MsHK Žilina 5:0 (2:0, 0:0, 3:0) – stav série 1:0

Góly: 6. Blackwater, 7. Mezei (H. Ručkay, Krištof), 41. Cope (Marek Slovák, Ordzovenský), 43. Marek Slovák (Blackwater, Milam), 52. Bajtek (Korím, L. Paukovček)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: J. Jurík (Žilina) 10 min os. trest, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Baluška, Kubuš – Tvrdoň, Výleta, 3 510 divákov

Sprava: Judd Blackwater z HK Nitra a Ján Ťavoda z MsHK ŽŽilina. Foto: SITA

Zostavy:

Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák – Blackwater, Marek Slovák, Cope – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Žilina: Tomek – Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, Ťavoda, Prokop, Macejko – Marek Hovorka, Hruška, Rogoň – J. Jurík, Húževka, Švec – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, Zlocha