Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nelegálna skládka odpadu
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj. Foto ilustračné: MsP Nitra
27. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

FOTO: Mladík si chcel uľahčiť svoju prácu, napokon sa mu to nevyplatilo a polícii musel zaplatiť pokutu

Mladík si nesplnil svoju pracovnú povinnosť. Napokon sa mu ušetrenie času nevyplatilo, polícii musel zaplatiť pokutu.

Mestská polícia v Nitre preverovala po prijatí oznamu vytvorenie nelegálnej skládky. Tá mala vzniknúť na Biovetskej ulici v mestskej časti Dolné Krškany. Ako uviedla nitrianska polícia, hliadka na udanom mieste zistila, že sa tam nachádza rôzny stavebný a komunálny odpad.

nelegálna skládka odpadu
zdroj: MsP Nitra

Z tohto odpadu sa policajtom podarilo vytiahnuť nepoškodený tachografický krúžok a čitateľný lístok z poštovej zásielky na konkrétne meno. Práve tento nález nasmeroval mestských policajtov na potenciálneho páchateľa čiernej skládky.

Ako ďalej uviedla nitrianska mestská polícia, podozrivým bol majiteľ stavebnej firmy so sídlom vo Veľkom Záluží. „Mestskí policajti ho oslovili a zistili, že majiteľ stavebnej firmy si riadne najal a zaplatil externú firmu na vývoz odpadu, ktorá ho mala likvidovať zákonným spôsobom. Zamestnanci tejto firmy si však prácu zjednodušili a odpad nevyviezli na zberový dvor, ale ho vyhodili na verejné priestranstvo,“ napísala Mestská polícia v Nitre vo svojom týždennom hlásení.

nelegálna skládka odpadu
zdroj: MsP Nitra

Podľa ďalších informácií od polície, mestskí policajti objasňovaním stotožnili páchateľa skutku, ktorý bol následne doriešený v blokovom konaní. Zároveň ho polícia vyzvala, aby dal priestranstvo bezodkladne do pôvodného stavu a odpad vyviezol na zberový dvor, ktorý je na to určený.

„Hliadka zotrvala na mieste, kým ho dvadsaťročný pôvodca čiernej skládky z obce Čab neočistil a neuviedol tak vec do právneho stavu,“ napísala záverom mestská polícia.

skládka po vyčistení
zdroj: MsP NitraMiesto nelegálnej skládky po vyčistení. Zdroj foto: MsP Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X