Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vojaci odchádzajú na misiu UNFICYP
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Sprava: Minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim. Foto: SITA
10. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

FOTO: Minister obrany sa v Nitre lúčil so slovenskými vojakmi odchádzajúcimi na Cyprus a do Afganistanu

Slovenskí vojaci striedajú svojich kolegov na misii UNFICYP na Cypre a v operácii Resolute Support v Afganistane. S odchádzajúcou rotáciou sa v piatok lúčili minister obrany Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim v priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre.

Na Cypre pôsobia slovenskí vojaci už takmer 16 rokov, pričom Slovenská republika je vedúcou krajinou v Sektore 4.  V aktuálnej 33. rotácii do nej odchádza 82 profesionálnych vojakov, z toho šesť žien. Dvaja vojaci, ktorí odchádzajú plniť úlohy do Afganistanu, budú súčasťou tzv. Air Advisory Teamu (AAT). Ich úlohou bude výcvik príslušníkov technického personálu Afganskej národnej armády na vrtuľníkoch Mi-17/171. V tejto operácii pôsobí vyše 50 vojakov, sú tam zdravotníci, špecialisti na komunikačné a informačné systémy a príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia.

MO SR: Vojaci odchádzajú na misiu UNFICYP
Zľava: Minister obrany SR Peter Gajdoš a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim. Foto: SITA

„Slovenská republika je spoľahlivým partnerom, ktorý si plní svoje medzinárodné záväzky, a pokiaľ ide o bezpečnosť, platí, že vieme nielen brať, ale aj dávať. Som presvedčený, že mierové misie OSN sú z pohľadu zabezpečenia mieru vo svete rovnako dôležité ako tie bojové,“ zdôraznil šéf rezortu obrany. Zároveň vyzdvihol, že slovenskí vojaci odviedli doteraz tak na Cypre, ako aj v Afganistane množstvo dobrej práce. Minister Gajdoš tiež poďakoval rodinám a blízkym vojakov za podporu.

MO SR: Vojaci odchádzajú na misiu UNFICYP
Vojaci, ktorí odchádzajú plniľ úlohy do mierovej misie UNFICYP na Cypre a operácie Resolute Support v Afganistane. Foto: SITA

Na Cypre sa doteraz vystriedalo takmer 3 000 príslušníkov Ozbrojených síl SR, z toho viac ako 120 žien. Po aktuálnej rotácii bude na v misii UNFICYP pôsobiť celkovo 169 slovenských vojakov. V operácii Resolute Support je Slovenská republika zapojená od jej vzniku v roku 2015.

Vojaci odchádzajú na misiu UNFICYP
Minister obrany SR Peter Gajdoš (v pozadí v strede) sa v priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre lúči s vojakmi, ktorí odchádzajú plniť úlohy do mierovej misie UNFICYP na Cypre a operácie Resolute Support v Afganistane. Foto: SITA

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X