HK Nitra, HC Košice, hokej
6
Zľava: Patrik Koch z HC Košice a Henrich Ručkay z HK Nitra. Foto: SITA
5. marca 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Hokejisti Nitry doma zdolali hráčov Košíc v nedeľňajšom zápase 52. kola slovenskej Tipsport ligy.

„Corgoni“ sa ujali vedenia v úvode prvej tretiny gólom Tibora Kutáleka. Na začiatku druhého dejstva sa presadil Radoslav Macík a jeho zásah sa napokon ukázal ako rozhodujúci. O niekoľko minút totiž skorigoval Ladislav Nagy, no potom hostia už recept na domácu obranu nenašli. Naopak, v závere postil triumf domácich opäť Kutálek. Nitra figuruje na čele ligovej tabuľky.

Brankár Vladislav Habal (vľavo), Jere Pulli (vpravo) z HC Košice a Matej Paulovič z HK Nitra (v strede). Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 52. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Kutálek (M. Slovák, Blackwater), 23. Macík (M. Versteeg), 58. Kutálek (M. Slovák, T. Mikúš) – 29. L. Nagy (Miklík)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, M. Novák – Kacej, Synek, 2884 divákov