Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Laboratoria ukf nitra 1.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
1. septembra 2017 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© NitraDen.sk

FOTO: Budova nových laboratórií UKF v Nitre je hotová, univerzita chce pokračovať ďalšou výstavbou

Univerzita Konštantína Filozofa oznámila už dávnejšie svoj investičný zámer, ktorý sa týkal vybudovania laboratórií a učební. Tie majú slúžiť Fakulte prírodných vied UKF v Nitre. Výstavba je rozdelená do viacerých etáp, prvá z nich je takmer dokončená.

Laboratoria ukf nitra 2.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

Na pozemkoch patriacich univerzite už stojí jedna z budov, v ktorej budú laboratóriá a učebne Fakulty prírodných vied UKF. Podľa dostupných informácií bude v budove šesť pracovní, tri učebne, jedna denná miestnosť, štrnásť laboratórií, tri technické miestnosti a päť miestností skladov a manipulácie s chemikáliami na prízemí.

Laboratoria ukf nitra 3.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

„Laboratóriá a učebne umožnia skvalitnenie výučby a výskumu na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre, čo okrem iného prispeje v nasledujúcom období k úspešnej akreditácii,“ vyjadrila sa dávnejšie univerzita prostredníctvom svojej webovej stránky.

Laboratoria ukf nitra 4.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
Laboratoria ukf nitra 5.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

K dokončenej budove vedie chodník od parkoviska. Predpokladajú sa ešte sadové a terénne úpravy okolo budovy. Výstavba, ktorá by mala pokračovať ďalšími etapami, bude doplnená aj o druhú budovu laboratórií a učební. Tá má byť zrkadlovým odrazom tejto prvej. Pribudnúť má taktiež administratívna a prepojovacia časť, ktorá spojí obe budovy.

Laboratoria ukf nitra 6.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

„Samotnej výstavbe predchádzal výrub drevín realizovaný v roku 2015. Univerzita sa súčasne zaviazala zabezpečiť na náhradných pozemkoch výsadbu nových stromov a krov, s cieľom zachovať okrasnú zeleň v univerzitnom objekte,“ dopĺňa nitrianska UKF.

Laboratoria ukf nitra 7.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
Laboratoria ukf nitra 8.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X