Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Laboratoria ukf nitra 1.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
1. septembra 2017 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© NitraDen.sk

FOTO: Budova nových laboratórií UKF v Nitre je hotová, univerzita chce pokračovať ďalšou výstavbou

Univerzita Konštantína Filozofa oznámila už dávnejšie svoj investičný zámer, ktorý sa týkal vybudovania laboratórií a učební. Tie majú slúžiť Fakulte prírodných vied UKF v Nitre. Výstavba je rozdelená do viacerých etáp, prvá z nich je takmer dokončená.

Laboratoria ukf nitra 2.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

Na pozemkoch patriacich univerzite už stojí jedna z budov, v ktorej budú laboratóriá a učebne Fakulty prírodných vied UKF. Podľa dostupných informácií bude v budove šesť pracovní, tri učebne, jedna denná miestnosť, štrnásť laboratórií, tri technické miestnosti a päť miestností skladov a manipulácie s chemikáliami na prízemí.

Laboratoria ukf nitra 3.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

„Laboratóriá a učebne umožnia skvalitnenie výučby a výskumu na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre, čo okrem iného prispeje v nasledujúcom období k úspešnej akreditácii,“ vyjadrila sa dávnejšie univerzita prostredníctvom svojej webovej stránky.

Laboratoria ukf nitra 4.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
Laboratoria ukf nitra 5.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

K dokončenej budove vedie chodník od parkoviska. Predpokladajú sa ešte sadové a terénne úpravy okolo budovy. Výstavba, ktorá by mala pokračovať ďalšími etapami, bude doplnená aj o druhú budovu laboratórií a učební. Tá má byť zrkadlovým odrazom tejto prvej. Pribudnúť má taktiež administratívna a prepojovacia časť, ktorá spojí obe budovy.

Laboratoria ukf nitra 6.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

„Samotnej výstavbe predchádzal výrub drevín realizovaný v roku 2015. Univerzita sa súčasne zaviazala zabezpečiť na náhradných pozemkoch výsadbu nových stromov a krov, s cieľom zachovať okrasnú zeleň v univerzitnom objekte,“ dopĺňa nitrianska UKF.

Laboratoria ukf nitra 7.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
Laboratoria ukf nitra 8.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X