Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Img_2723.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Záver Galaprogramu na Svätoplukovom námestí. Foto: Jana Černáková, Oddelenie médií UKF v Nitre
6. júla 2021 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Foto: Akademická Nitra 2021 spoznala svojich víťazov: Laureátmi festivalu sú súbory Hornád a Aurora Borealis

Spomedzi 16 súborov vybrala medzinárodná porota určila dvoch Laureátov. Tí okrem iného získali tradičný ozembuch s hlavou čerta.

V pondelok 5. júla podvečer patrilo Svätoplukovo námestie Akademickej Nitre 2021 – Galaprogramu a vyhlasovaniu víťazov. spoznali sme tak nových víťazov.

Oficiálnej časti festivalu predchádzala poludňajšia generálka folklórnych súborov v areáli Študentského domova Zobor.

Img_2720.jpg
Záver Galaprogramu na Svätoplukovom námestí.Foto: Jana Černáková, Oddelenie médií UKF v Nitre

Neskôr sa atmosféra spolu s dobrou náladou preniesli aj na Študentský domov Nitra, kde zástupcov účastníkov festivalu prijali a prihovorili sa im predstavitelia nitrianskych univerzít, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Mesta Nitra – rektor UKF v Nitre Libor Vozár, primátor mesta Nitra Marek Hattas, Silvia Detvayová, vedúca Odboru kultúry a športu Úradu NSK a prorektor pre komunikáciu a prax SPU v Nitre Ivan Takáč.

Všetkých zúčastnených privítala riaditeľka Organizačného úseku AN 2021 Jana Depešová, ktorá podujatie moderovala.

Galaprogram Academia Universitas

Napokon sa aj na Svätoplukovom námestí uskutočnil aj samotný Galaprogram Academia Universitas. Moderátorom večera bol Dušan Musil, scenár a dramaturgiu robila riaditeľka Programovej rady AN 2021 Agáta Krausová, réžiu mala A. Krausová spolu so Slavomírom Ondejkom.

Svoje umenie tu divákom predstavila časť folklórnych súborov – domáci Zobor, Gymnik a Technik z Bratislavy, Trnafčan z Trnavy, Poľana zo Zvolena, program obohatil aj domáci nesúťažný folklórny súbor Borinka.

Img_2723.jpg
Záver Galaprogramu na Svätoplukovom námestí.Foto: Jana Černáková, Oddelenie médií UKF v Nitre

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu na festival do Nitry neprišili zástupcovia ani jedného zahraničného účastníka AN 2021 (Aurora Borealis z Ruska, Corvinus z Maďarska a Gaudeamus z Česka). Ocenenia a upomienkové predmety im organizátori zašlú.

Vyhlasovanie víťazov

V závere Galaprogramu prišlo trochu napätia v podobe vyhlasovania víťazov a ocenených. Ceny im odovzdával prezident AN 2021 Miroslav Tvrdoň.

Img_2617.jpg
Na snímke zástupcovia folklórnych súborov na prijatí v ŠD Nitra.Foto: Jana Černáková, Oddelenie médií UKF v Nitre

Podľa hodnotenia medzinárodnej odbornej poroty, ktorá počas mája a júna online hodnotila súbormi zaslané videonahrávky súťažných choreografií, si titul Laureáta v kategórii domácich súťažiacich odniesol folklórny súbor Hornád z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

V kategórii zahraničných vysokoškolských folklórnych súborov si svojím umením titul Laureáta vybojoval ruský súbor Aurora Borealis z Herzenskej štátnej pedagogickej university v St. Petersburgu.

Img_2657.jpg
Vystupujúce folklórne súbory.Foto: Jana Černáková, Oddelenie médií UKF v Nitre
Logo akademicka nitra 2021 1.jpg
Foto: UKF v Nitre
Logo_an_fpu_cierne 1.jpg
Foto: UKF v Nitre

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X