Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: UKF
15. júla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

FOTO: 12. ročník Nitrianskej letnej univerzity úspešne ukončilo 69 nových absolventov

Usilovní študenti Nitrianskej letnej univerzity (NLU) absolvovali slávnostné promócie.

Niekoľko usilovných študentov navštevovalo počas prvých dvoch prázdninových týždňov množstvo zaujímavých a poučných aktivít v rámci 12. ročníka Nitrianskej letnej univerzity (NLU). Každoročne ju spoločne organizujú Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF), Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SPU) a Mesto Nitra.

Na začiatku prázdnin, v pondelok 1. júla, mali deti slávnostné študentské imatrikulácie v Aule SPU. Na promóciách dostali študentské indexy, do ktorých zbierali potvrdenia o absolvovaní jednotlivých udalostí. V piatok 12. júla si počas slávnostných promócií na pôde UKF prevzalo 69 detí certifikát s titulom Academicus Nitriensis Junior. Cieľom tohto projektu je rozvíjať u mladých školákov tvorivosť, kritické myslenie, zručnosti, pozitívny vzťah k učeniu sa a k aktívnej činnosti zábavnou formou, v prostredí, ktoré môže byť pre deti motivujúce a inšpirujúce.

Dvanásty ročník detskej Nitrianskej letnej univerzity sa skončil, úspešne ho absolvovalo 69 detí vo veku 8 – 11 rokov, čím sa celkový počet absolventov NLU vyšplhal na 671 detí. Počas dvojtýždňového zábavno-vzdelávacieho programu v rámci spoločného projektu UKF, SPU a Mesta Nitra absolvovali mladé študentky a študenti 21 odborných aktivít – oboznámili sa s akademickým prostredím a pracovali pod vedením vysokoškolských pedagógov v podmienkach, v ktorých sa vzdelávajú riadni vysokoškolskí študenti,“ hovorí prorektorka UKF Jana Duchovičová.

Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X