Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: UKF
15. júla 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

FOTO: 12. ročník Nitrianskej letnej univerzity úspešne ukončilo 69 nových absolventov

Usilovní študenti Nitrianskej letnej univerzity (NLU) absolvovali slávnostné promócie.

Niekoľko usilovných študentov navštevovalo počas prvých dvoch prázdninových týždňov množstvo zaujímavých a poučných aktivít v rámci 12. ročníka Nitrianskej letnej univerzity (NLU). Každoročne ju spoločne organizujú Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (UKF), Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SPU) a Mesto Nitra.

Na začiatku prázdnin, v pondelok 1. júla, mali deti slávnostné študentské imatrikulácie v Aule SPU. Na promóciách dostali študentské indexy, do ktorých zbierali potvrdenia o absolvovaní jednotlivých udalostí. V piatok 12. júla si počas slávnostných promócií na pôde UKF prevzalo 69 detí certifikát s titulom Academicus Nitriensis Junior. Cieľom tohto projektu je rozvíjať u mladých školákov tvorivosť, kritické myslenie, zručnosti, pozitívny vzťah k učeniu sa a k aktívnej činnosti zábavnou formou, v prostredí, ktoré môže byť pre deti motivujúce a inšpirujúce.

Dvanásty ročník detskej Nitrianskej letnej univerzity sa skončil, úspešne ho absolvovalo 69 detí vo veku 8 – 11 rokov, čím sa celkový počet absolventov NLU vyšplhal na 671 detí. Počas dvojtýždňového zábavno-vzdelávacieho programu v rámci spoločného projektu UKF, SPU a Mesta Nitra absolvovali mladé študentky a študenti 21 odborných aktivít – oboznámili sa s akademickým prostredím a pracovali pod vedením vysokoškolských pedagógov v podmienkach, v ktorých sa vzdelávajú riadni vysokoškolskí študenti,“ hovorí prorektorka UKF Jana Duchovičová.

Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF
Nitrianska letna univerzita ukf.jpg
Zdroj: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X