Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Priemyselný park
ilustračné: SITA
17. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Firmy v Nitre rozširujú výrobu, vzniknú nové pracovné miesta

Viaceré firmy v Nitre v súčasnosti rozširujú svoju výrobu a plánujú vytvoriť nové pracovné miesta. Firma Marel Slovakia, s. r. o., chce rozšíriť svoj závod v Priemyselnom parku Nitra – Sever. K súčasnej výrobnej hale postaví prístavbu, zároveň plánuje aj stavebné úpravy existujúcej haly a jej vybavenia. V súčasnosti pracuje vo výrobe 180 zamestnancov a ďalších 40 v administratíve.

„Počet pracovníkov sa rozšírením navýši o 120 zamestnancov vo výrobe a desať zamestnancov v administratíve,“ píše sa vo vydanom územnom rozhodnutí. Marel Slovakia, s. r. o., je dcérska firma islandskej spoločnosti Marel, ktorá sa špecializuje na výrobu integrovaných systémov pre spracovanie mäsa, rýb a hydiny.

Expandovať bude aj Foxconn Slovakia. V existujúcich skladových priestoroch haly s plochou 2 532 metrov štvorcových vznikne nová prevádzka, ktorá rozšíri sortiment výrobkov. Vyrábať sa tam bude spotrebná elektronika v dvojzmennej prevádzke. „Pri plnej výrobe bude v prevádzke pracovať v administratíve 20 – 40 osôb a vo výrobe 80 – 120 osôb,“ píše sa v oznámení spoločnosti zverejnenom na www.enviroportal.sk. Navrhovanými stavebnými úpravami sa pôdorys súčasnej haly v Priemyselnom parku Nitra – Sever nezmení. Prestavba by sa mala skončiť v polovici tohto roka.

Galantskej plastikárskej firme Jasplastik-SK, s. r. o., ktorá pôsobí v Priemyselnom parku Nitra – Sever, schválila vláda v roku 2016 investičnú pomoc v objeme 3,9 milióna eur. V rokoch 2016 až 2018 plánuje preinvestovať 17,6 milióna eur, pričom do konca roka 2017 má vytvoriť 140 nových pracovných miest.

Svoj závod v priemyselnom parku rozšíri v rámci druhej etapy investície firma ICS Slovakia, s. r. o., ktorá vyrába káble. Na výstavbu haly už bolo vydané územné rozhodnutie. Španielska spoločnosť Farguell, ktorá je zameraná na sériovú výrobu kovových výliskov pre automobilový, elektrotechnický a strojársky priemysel, rozširovala nedávno svoju výrobu a pre ďalšiu expanziu dokúpila 1,4-hektárový pozemok v priemyselnom parku.

Výrobu rozšírila aj spoločnosť Matador Automotive, ktorá v decembri 2016 skolaudovala novú halu lisovne v Dolných Krškanoch. Svoj závod rozširuje aj výrobca svietidiel dopravnej techniky SEC, ktorý pôsobí v priemyselnej zóne v Horných Krškanoch a avizoval zámer prijať do 70 nových zamestnancov. Výstavba by mala byť ukončená do konca roka 2019.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X