Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
G d mobile security maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
30. novembra 2017 Správy NitraIné od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Firma G+D Mobile Security zavrie svoju prevádzku v Nitre, dotkne sa to približne 370 zamestnancov

Nemecká spoločnosť G+D Mobile Security, svetový líder v manažmente digitálnych identít, sa rozhodla ukončiť svoju činnosť v Nitre v priebehu roku 2018. Podľa zverejnených informácií v tlačovej správe sa rozhodnutie bude týkať približne 370 zamestnancov závodu. Spoločnosť je pripravená poskytnúť im širokú ponuku služieb a sociálnych balíkov, aby minimalizovala dopady svojho rozhodnutia.

Firmu G+D Mobile Security k tomuto kroku viedol vývoj svetovej produkcie kariet, pričom jej hlavným cieľom bolo harmonizovať a ďalej optimalizovať svoju globálnu výrobu v oblasti personalizačných technológií. „Klientov spoločnosti sa toto rozhodnutie nijako nedotkne a spoločnosť im bude naďalej poskytovať svoje služby v nezmenenom režime prostredníctvom svojich existujúcich prevádzok,“ píše sa v stanovisku.

Podľa plánu bude mať prepúšťanie zamestnancov spolu s demontážou závodu niekoľko fáz v závislosti od aktuálnych objemov výroby. Ako vysvetlil prevádzkový riaditeľ Lars Hoppe, toto rozhodnutie sa im neprijímalo ľahko. „Sme spoločnosť, ktorá si vysoko váži svojich zamestnancov. Chápeme, že naše rozhodnutie zatvoriť závod v Nitre ovplyvní našich zamestnancov a ich rodiny. Preto sme pripravení ponúknuť im všetku potrebnú súčinnosť na to, aby túto zmenu preklenuli čo najľahšie,“ poznamenal.

Spoločnosť ponúkne svojim zamestnancom možnosť uplatnenia na voľných pozíciách vo svojich závodoch naprieč Európou, ale tiež aj kompenzačné balíky, finalizačné bonusy pri dokončení kontraktu a personálne služby nad rámec svojich zákonných povinností. „Navyše, sme pripravení pomôcť našim zamestnancom s hľadaním novej práce v regióne tým, že nadviažeme kontakt so zaujímavými zamestnávateľmi v regióne. Sme presvedčení, že naši zamestnanci majú mimoriadne cenné zručnosti a budú tak žiadanou posilou pre každého zamestnávateľa,“ dodal Lars Hoppe.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X