Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NR SR: Pokraèuje rokovanie 24. schôdze
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
NR SR: Pokraèuje rokovanie 24. schôdze Verejnos sleduje rokovanie NR SR v kinosále v budove Národnej rady poèas pokraèovania rokovania mimoriadnej 24. schôdze NR SR. Bratislava, 18. september 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
29. septembra 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračná: SITA/AP

FILM: V Nitre sa začal 30. ročník festivalu Agrofilm

Na festivale, ktorý potrvá päť dní, premietnu viac ako sto filmov z 25 krajín z celého sveta

NITRA 29. septembra – V Nitre slávnostne otvorili 30. ročník medzinárodného filmového festivalu Agrofilm. Tvorcovia z 25 krajín z celého sveta prihlásili na festival 120 filmov. Do hlavnej súťaže sa dostalo 39 dokumentov. „Ide o jedinečný festival, ktorý je venovaný poľnohospodárstvu, potravinárstvu, výžive obyvateľstva, problematike vidieka a životu jeho obyvateľstva, ochrane prírodných zdrojov a zvyšovaniu kvality života ľudí,“ informoval prezident Agrofilmu 2014 Štefan Mihina. Ako dodal, jubilejný 30. ročník festivalu si vyslúžil aj ocenenie od európskych autorít, keďže pracovná skupina Európskej komisie EIP-AGRI zaradila medzinárodný filmový festival Agrofilm do kalendára významných európskych podujatí zameraných na oblasť inovácií v poľnohospodárstve.

Organizátorom festivalu je Výskumný ústav živočíšnej výroby (VÚŽV) Nitra v Lužiankach, ktorý je súčasťou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra. Nositeľov ocenení spozná verejnosť v piatok o 14.00 hodine na slávnostnom oceňovaní v areáli VÚŽV. Filmy hodnotila medzinárodná porota filmárov a odborných výskumných pracovníkov z Nemecka, Maďarska, Česka a Slovenska.

Premietanie a ďalšie festivalové podujatia sa uskutočnia aj v obidvoch nitrianskych univerzitách – Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) a Univerzite Konštantína Filozofa (UKF), ale aj v obchodnom centre Mlyny v Nitre. Tento rok sa do MFF zapojila aj Technická univerzita vo Zvolene, kde sa diváci môžu rovnako tešiť na zaujímavé dokumenty. Tak ako minulý rok budú súčasťou festivalu interaktívne podujatia – prednášky, diskusie a ochutnávky slovenských potravín. Festival potrvá do piatka 3. októbra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X