Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo_ilustracne_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
12. júla 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Festival Gorazdov Močenok ponúkne najlepšie kresťanské divadlo

Celonárodný festival kresťanského divadla Gorazdov Močenok bude 21. až 24. júla v Močenku. V poradí 24. ročník festivalu opäť prinesie vystúpenia najúspešnejších súborov z celého Slovenska, ktoré sa venujú kresťanskému divadlu.

„Počas festivalu si pripomenieme aj 25. výročie biskupskej vysviacky Františka Rábeka, ordinára Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR,“ informoval dramaturg festivalu Peter Sýkora. Pri tejto príležitosti bude v nedeľu 24. júla o 9.30 hod. v parku pred Kostolom svätého Klimenta v Močenku biskup Rábek celebrovať pontifikálnu svätú omšu.

Spievať bude Slovenský spevácky zbor Adoremus a hrať dychová hudba Ministerstva vnútra SR. Život Františka Rábeka, rodáka z Močenka, ktorý bol iniciátorom vzniku festivalu Gorazdov Močenok, priblíži výstava fotografií z jeho života V službe Bohu a ľuďom.

V súťažnej časti festivalu nebude chýbať Tanečné divadlo ATak s inscenáciou Galéria, historická hra divadelného súboru Plameň Fričovce Svedectvo o krvi – traja košickí mučeníci či inscenácia súboru Rondo Preseľany Trasovisko. Súbor Theatro Colorato vystúpi pri príležitosti 400. výročia smrti Williama Shakespeara s divadelnou hrou tohto velikána Oko za oko.

Súčasťou festivalu, ktorý organizuje obec Močenok, budú aj tvorivé dielne. Záujemcovia sa môžu do pondelka 18. júla prihlásiť ešte do tried detská dramatická tvorivosť, fotografická, žurnalistická a redaktorská trieda. Tohtoročný Gorazdov Močenok tiež obohatí filatelistická výstava s uvedením príležitostnej poštovej pečiatky Svätý Kliment Sedmopočetník a videoprojekcia filmu Prierez umenia vojvodinských Slovákov.

„Zaujímavým obohatením podujatia bude verejná prezentácia Pamiatkového úradu SR Pamiatkový výskum na Kalvárii a prednáška publicistky Eleny Šubjakovej,“ doplnil Sýkora.

Vo filiálke farnosti Močenok v Gorazdove bude v sobotu 23. júla o 20. hodine svätá omša, ktorú bude celebrovať veľprepošt Nitrianskej sídelnej kapituly Štefan Vallo. Po nej sa začne prehliadka kresťanského umenia a ľudovej tvorby Gorazdovský dvor, ktorá bude pokračovať v nedeľu po svätej omši.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X