FUTBAL - CL: Nitra –  Žilina
1
ilustračné: SITA FUTBAL - CL: Nitra – Žilina Boris Turčák z FC Nitra (vpravo) a Viktor Pečovský z MŠK Žilina (vľavo) počas 16. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MŠK Žilina. Nitra, 2. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
2. novembra 2013 Šport NitraFutbal od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona SITA/AP

FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 v 16. kole Corgoň ligy

Nitra 2. novembra –

FC Nitra – MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly: 60. Paur, 64. Králik. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Bagi – Paur. 698 divákov.
Zostavy a striedania:
FC Nitra: Perniš – Kolbas, Kostelný, Šimončič, Hála – Bagi, Kotrík (79. Šmehýl) – Kemlage (54. Čermák), Turčák (68. Boszorád), Cléber – Vestenický
MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Králik, Mihalík – Paur, Pečovský – Gergel, Škvarka (90.+ Klec), Pich (76. Guba) – Jelič (79. Majtán)

Úvod vyšiel lepšie domácim a už v 2. min Turčák z priameho kopu natiahol Krnáča. Hostia odpovedali len propagačnou strelou Škvarku do stredu brány. Po niekoľkých hluchých minútach sa do lopty oprel žilinský stopér Piaček a Perniš ju musel vytesniť na roh. V 37. min mal gól na nohe Jelič, ale po chybnej rozohrávke domácich ho vychytal nitriansky gólman. O 5 minút na opačnej strane to vyskúšal Cléber, jeho pokus však žilinský brankár kryl. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Žilinčania. V 50. min poslal loptu pred bránu Škvarka, ale Jelič na ňu nedosiahol. Ďalšiu šancu mal opäť Jelič, domáci brankár mu však jeho dobrú strelu vyrazil. Potom vyskúšal Pernišovu pozornosť aj Pečovský. Po hodine hry sa už hostia radovali, keď po menšom závare pred domácou bránou zblízka rozvlnil sieť Paur. O štyri minúty už bolo 0:2, keď po štandardke Škvarku sa najskôr na dvakrát nepresadil Pich, ale vzápätí poslal loptu do siete Králik. V 75. min mohol byť rozdiel už trojgólový, Pichova strela však skončila len na spojnici domácej brány. Gól si mohol pripísať aj striedajúci Majtán, po chybe Šimončiča však podržal Nitranov brankár Perniš.