Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Farguell Nitra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
24. marca 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Farguell Nitra rozšíri svoj závod o novú halu s lisovacím strojom

Výrobca kovových súčiastok Farguell pôsobí v Nitre od roku 2008. V rámci II. etapy realizácie projektu plánuje navýšiť výrobnú kapacitu.

K pôvodnému výrobnému závodu, ktorý sa nachádza v priemyselnom parku Nitra – Sever, pribudne nová hala. Bude v nej nainštalovaný lisovací stroj s hmotnosťou 800 ton s podávačmi na výrobu kovových súčiastok.

Farguell Nitra je dodávateľom kovových komponentov najmä pre automobilky PSA Peugeot Citroën a Kia. Nová hala bude priamo napojená na existujúce priestory. Celkovo bude zastavaných viac než 4 500 metrov štvorcových. Výrobný program navrhovateľa sa nezmení, dôjde iba k rozšíreniu výrobných a skladových kapacít existujúceho závodu prístavbou novej haly,“ uvádza firma v zámere, ktorý bol predložený štátnym orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Kovolis, ktorý umiestnia v pristavenej hale, bude plniť funkciu záložného výrobného zdroja. V prípade náhodnej poruchy pôvodného výrobného zariadenia, ako aj počas jeho plánovanej údržby, bude týmto spôsobom zabezpečená nepretržitosť a plynulosť výroby a dodávok hotových výrobkov.

Predpokladaný čas začatia prístavby je v prvom kvartáli tohto roka, pričom doba realizácie by mala trvať 12 mesiacov. Novú halu by tak uviedli do prevádzky v prvých mesiacoch roka 2017.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X