Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nemocnica nitra nitraden (2)
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
18. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Fakultná nemocnica v Nitre čelí ďalšiemu škandálu. Staršia pani potrebovala ošetriť, prístup sestričiek bol neuveriteľný

Nitrianka Petra sa na Tabuli hanby podelila o svoj zážitok z nitrianskej nemocnice. S priateľom, ktorý mal žlčníkový záchvat, sa vybrala na urgentný príjem, k vyšetreniu však nedošlo.

„Som znechutená z prístupu služby konajúcich sestričiek a lekára. O druhej v noci sme prišli so žlčníkovým záchvatom. Zobudili sme sestričku, povedala, že chvíľku máme počkať v čakárni, že volá lekárovi. Tak sme čakali,“ píše rozhorčená Petra.

Ani po desiatich minútach sa situácia nezmenila, oni čakali na chodbe a sestričky sa rozprávali vo vnútri. Šok dvojica zažila, keď sanitka doviezla ženu v zlom zdravotnom stave, ktorej lekár zo záchranky dával infúzie. Dvojice sa opýtal, či je niekto vo vnútri a tiež zaklopal.

„Sestrička otvorila a on jej hovorí, že majú urgent, pacientke praskol vred, stratila dva litre krvi a potrebovala ihneď ošetriť. Sestrička povedala že OK, počkajte na chodbe, už som lekára zavolala,“ pokračuje v rozprávaní. Pani bola oblečená len v pyžame a prikrytá tenkou dekou, po desiatich minútach čakania na studenej chodbe sa dostávala do šoku. Lekár zo záchranky opäť zaklopal sestričke. Z jej odpovede však zostal poriadne prekvapený, lekára už volala, ale vraj ho nevedia nájsť.

Doktor sestričku požiadal, nech pani aspoň zoberú dovnútra, že prichádza do šoku a potrebuje sa zohriať. Sestrička ho však do ambulancie odmietla vpustiť, údajne nemôže. „Po 20 minútach od príchodu stále doktor z urgentu nikde, pani stoná na chodbe a tečie jej ďalší roztok. Doktor zo záchranky klope tretíkrát, či to myslia vážne, že tá pani zomiera na stratu krvi a je v šoku. Nech niekoho zavolá alebo aspoň z ARO nech prídu,“ uvádza Petra na Tabuli hanby.

Reakcia sestričky bola opäť neuveriteľná, vraj načo, ani na ARO nebudú vedieť, čo s ňou, nech čakajú vonku. Tento postup natoľko nahneval Petrinho priateľa, že aj zabudol na svoju bolesť a rozhodol sa ísť domov. Pri ich odchode pani stále stonala na chodbe a sestričky v ambulancii stále „debatili“.

O vyjadrenie sme požiadali aj nemocnicu. Uviedli, že ide „o pacientku narodenú v roku 1960, ktorá bola na chirurgickú kliniku prijatá v noci zo 14. na 15. novembra, kde bola pacientke podaná terapia bez nutnosti operačného riešenia. Toho času je pacientka stabilizovaná.“ Riaditeľ nemocnice Jozef Valocký „ustanovil odbornú komisiu na prešetrenie postupu konajúceho lekára a zdravotného personálu v službe.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X