Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustarcna fotka krajinna zahradna architektura na spu nitra gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
23. januára 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre ponúka medzinárodne uznaný a akreditovaný študijný program krajinná a záhradná architektúra

Študijný program krajinná a záhradná architektúra, ktorý ponúka Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre, je uznaný a akreditovaný Medzinárodnou federáciou krajinných architektov – IFLA Europe už od roku 2012. V roku 2018 bol opätovne vyhodnotený a získal akreditáciu IFLA Europe na ďalších päť rokov (2018 – 2023).

Študijný program krajinná a záhradná architektúra je určený pre študentov 1.a 2. stupňa štúdia. Študenti získajú poznatky z oblasti prírodných a technických vied, náuky o krajine, výtvarno-estetických a konštrukčno-stavebných predmetov.

Budú ovládať históriu, teóriu a nástroje záhradnej a krajinnej tvorby, poznať sortiment rastlín využiteľných v záhradnej a krajinársko-architektonickej tvorbe, ako aj technológie realizácie výsadieb. Nadobudnú znalosti v oblasti informačných technológií a aplikovanej počítačovej grafiky a budú ovládať problematiku zakladania a údržby zelene.

Absolvent – inžinier – krajinný architekt – dokáže navrhovať stavby drobnej architektúry , je odborne pripravený vykonávať činnosti súvisiace s ochranou a tvorbou životného prostredia. Môže súkromne podnikať v oblasti tvorby a manažmentu zelene. Je schopný kreatívne konštruovať a meniť priestor pomocou modelácie terénu, vegetácie, vody, stavieb, umeleckých, technických a prírodných prvkov v procese vytvárania prostredia. Tiež sa môže uplatniť ako koncepčný pracovník v odborných inštitúciách a orgánoch štátnej a verejnej správy.

Ďalším vzdelávaním má možnosť pôsobiť v pedagogických a vedeckých funkciách na vysokých školách a výskumných pracoviskách.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X