Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ-TE: Košice - Nitra
Hráèi Nitry sa zdravia s fanúšikmi po piatom zápase HC Košice - HK Nitra semifinále play off hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 31. marec 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
3. novembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Extraliga – Zvolen – Nitra

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 19. kolo:
HKM Zvolen – HK Nitra 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 5. Puliš (Michal Chovan, Brabenec), 26. J. Mucha (P. Zuzin), 40. M. Jurík (Ľ. Zuzin, V. Baláž), 53. J. Mucha (Martin Ďaloga)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff – Bednár, Snášel, 1707 divákov
Zostavy:
Zvolen: M. Šimko – Pichnarčík, Hraško, Juraško, Obšut, Ťavoda, J. Mucha, Platil – Škvaridlo, P. Zuzin, V. Baláž – Puliš, Brabenec, Michal Chovan – Martin Ďaloga, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Urgas, Čanky, Fekiač
Nitra: Zima – M. Novák, Ordzovenský, D. Milo, Nádašdi, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – H. Ručkay, T. Chrenko, M. Kováčik – Štumpf, Bajtek, Martin Segľa – Piačka, Kmeč, Pupák

Domácim vyšla prvá tretina, v ktorej hýrili aktivitou a boli herne lepší než súper. Najprv sa v skrumáži pred Zimom nepresadil Puliš, ale v piatej minúte si to vynahradil. Spoza bránky si nakorčuľoval k ľavej žrdi a na dvakrát prekonal nitrianskeho brankára. Ďalšiu šancu spálil v prečíslení v ôsmej minúte P. Zuzin. Hostia si nevedeli utvoriť vyloženú príležitosť. Pohrozili až v závere úvodného dejstva, keď v 19. min strelil do žrde Segľa.

Druhá tretina bola vyrovnaná, no výsledkovo vyznela v prospech majstra. V 26. min sa presadil v presilovke strelou od modrej Mucha – 2:0. O dve minúty neskôr mohol znížiť Kováčik v početnej výhode, ale pred poloprázdnou bránkou netrafil puk. V 30. min Šimko zneškodnil šancu Hamráka a o minútu neskôr si poradil aj s nájazdom L. Nováka. Zvolenčanom vyšiel záver strednej časti, keď z ľavej strany prešiel cez zadáka hostí až pred bránku M. Jurík a Zimu zblízka prekonal – 3:0.

Do tretej tretiny nastúpili domáci hokejisti bez zraneného Brabenca s cieľom udržať si trojgólové vedenie. Darilo sa im to na jednotku, pretože Nitranov nepúšťali do šancí. Najväčšiu príležitosť mal až v 49. min Pupák, ale puk perfektne chytil do lapačky Šimko. Majster hral zodpovedne v obrane a nebál sa ani útočiť. Štvrtý gól pridal strelou od modrej Mucha, ktorý vymietol horný roh Zimovej svätyne. Zvolen dal v tejto sezóne vôbec prvýkrát na svojom ľade viac ako tri góly. Hokejisti spod Zobora hrali v závere tri presilovky, z toho takmer minútu o dvoch hráčov, ale nepriaznivý stav sa im nepodarilo korigovať, keďže na gólmanovi HKM pohorel aj Kováčik.
Hlasy:
Július Šupler (tréner Zvolena): „Diváci videli dobrý a vyrovnaný zápas na kvalitnej úrovni, aj z taktickej stránky. Moji zverenci riešili ponúknuté šance s väčším dôrazom. Som najmä rád, že mnohí hráči pochopili, že treba v bránkovisku pracovať tvrdo a dôrazne. Teší ma, že za taký krátky čas si hráči uvedomili, kde je cesta. Nakoniec urobili radosť nielen sebe, ale aj divákom.“
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Musím zagratulovať Zvolenčanom k dobrému výkonu na čele s brankárom Šimkom. Napriek výsledku si myslím, že to bol vyrovnaný zápas. Rozhodla prakticky jediná herná činnosť, a to dôraz pred oboma bránkami. V tomto ukazovateli nás domáci jasne prevýšili.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.