HOKEJ-TE: Nitra –Piešany
HOKEJ-TE: Nitra – Piešťany Roman Tománek z HK Nitra (druhý zľava), strelec tretieho gólu HK NItra počas 35 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany. Nitra, 3. január 2014. Foto: SITA/Martin Havran
17. januára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Extraliga – Žilina – Nitra

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Hokej – Tipsport extraliga – 40. kolo:
Góly: 36. R. Tomas (Klouda, Marek Slovák), 52. R. Tomas (Klouda, Marek Slovák) – 19. L. Novák (Stümpel), 25. P. König (Stümpel), 60. Stümpel (P. König)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Valášek (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Bednár, Šefčík, 1303 divákov
Zostavy:
Žilina: Peksa – Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník – Marek Slovák, Valášek, Kalla – T. Varga, Klouda, R. Tomas – Čavrk, Linet, Drevenák – Piják, Rehák, Vaculín Nitra: Kristan – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača – H. Ručkay, Lelkeš, Miroslav Kováčik – L. Novák, Stümpel, R. Tománek – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – Piačka, Bajtek, R. Mráz
Vstup do zápasu mali lepší domáci, keď pozornosť gólmana hostí vyskúšal Varga. Žilinčania mali v 5. min početnú prevahu pri vylúčení Ručkaya, ale tú nevyužili. V 8. min domáce prečíslenie a strelu Drevenáka zneškodnil Kristan. Potom sa však dostali k slovu hostia. Úvodný gól mohol dať v 15. min Tománek, ktorý korčuľoval sám na Peksu, ale brankár Senice, ktorý je v Žiline na hosťovaní, jeho strelu kryl. Vzápätí mal šancu Kováčik, ale gól prišiel až v 19. min: Klouda vyrobil hrúbku pri modrej čiare, Lukáš Novák vystrelil nedal domácemu gólmanovi šancu – 0:1.

V úvode druhej tretiny mohla Nitra zvýšiť zásluhou Lelkeša, ktorý sa sám ocitol pred Peksom, ale nedal. Prešlo pár sekúnd a König z ľavej strany delovkou po druhý raz prekonal žilinského brankára. Nitra pokračovala v nápore, v úvode druhej desaťminútovky mali výborné príležitosti Pupák, Milan Novák a Mráz, ale stav stretnutia sa nemenil. V 35. min žilinský tandem Klouda – Tomas založil rýchlu akciu a druhý menovaný doklepol pohodlne puk za Kristanov chrbát – 1:2. Domáci mohli vyrovnať pri presilovke, ale výsledkom ich prevahy bola len strela Drevenáka do hosťujúceho gólmana.

Hokejovo najzaujímavejšia bola tretia tretina. Prvú strelu v 43. min vyslal hosťujúci útočník Henrich Ručkay. O dve minúty neskôr domáci nevyužili početnú výhodu pri vylúčení Pupáka. V 45. min dvakrát stálo šťastie na strane Peksu, keď príležitosť Románka zaváňala gólom. V 52. min najlepší strelec Žiliny Roman Tomas vykresal iskierku nádeje pre lepší výsledok: na dvakrát obišiel bránku Kristana, pri druhej strele bol aj úspešný – 2:2. O dve minúty mohli Klouda a následne Tomas dostať „vlkov“ i do vedenia, ale gól z toho nebol, rovnako ako z nájazdu hosťujúceho Tománka. V 56. min kapitán Drevenák zabojoval pred bránkou Nitry, ale ani on sa strelecky nepresadil. Keď sa zdalo, že stretnutie pôjde do predĺženia, v skrumáži sa 29 sekúnd pred koncom presadil skúsený Stümpel a rozhodol o víťazstve Nitry.