HOKEJ-TE: Nitra - Poprad
HOKEJ-TE: Nitra – Poprad Peter Konig z HK Nitra (vľavo) počas 20 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 13. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran
21. novembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Extraliga – Nitra – Orange 20

HK Nitra – HK Orange 20 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 23. kolo – štvrtok:
Góly: 7. Štumpf (P. König, Kmeč), 11. R. Tománek (D. Milo, Nádašdi), 32. Bajtek (H. Ručkay), 55. D. Milo (Nádašdi, M. Kováčik) – 18. Minárik (Horvát, Bačik), 23. Palovič (Rusina), 27. Kolena (Tibenský), 48. Rusina, rozhodujúci samostatný nájazd Minárik
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše M. Kováčik (Nitra) a Skalický (HK Orange 20) obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Lokšík – Brath, Sčensný, 1350 divákov
Zostavy:
Nitra: Zima – D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, Rais, M. Novák, Ďurkech – M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák – Piačka
Orange 20: S. Baroš – Predajniansky, Luža, E. Černák, Valjent, Gachulinec, Bačik, Rusina, Dinda – Skalický, Šimun, Tibenský – Rzavský, Kolena, P. Koyš – Horvát, Mlynčár, Minárik – Palovič, Dominik Rehák, R. Gašpar ml.

Lepší vstup do zápasu mali hokejisti Nitry, ktorých už v 7. min poslal do vedenia bekhendovou strelou Štumpf. O štyri minúty neskôr bol už náskok domácich dvojgólový, keď Milovu strelu dopravil do siete brankára Baroša kanonier Tománek. V závere prvej dvadsaťminútovky však mladí Slováci predsa len zdvihli hlavy a chybu nitrianskej defenzívy chladnokrvne potrestal Minárik.

V druhej tretine bola „dvadsiatka“ favoritovi spod Zobora viac ako vyrovnaným súperom. V 23. min sa okamžite po vhadzovaní dostal k strele Patrik Palovič a bombou prestrelil Zimu – 2:2. Onedlho už zverenci skúseného trénera Ernesta Bokroša prekvapujúco viedli. Vo vlastnom oslabení sa utrhla dvojica Tibenský – Kolena a druhý menovaný nezadržateľne skórova. Hostia mali aj ďalšie príležitosti na strelenie gólu, ale brankár Zima už do konca druhého dejstva nelovil puk zo svojej bránky. Naopak, v 32. min vyšla domácim krásna kombinácia, na ktorej konci bola gólová pečiatka Bajteka – 3:3.

Sympatickým výkonom sa „mladé pušky“ prezentovali aj v tretej tretine. Počiatočný tlak Nitry ustáli bez ujmy a v 48. min nečakane udreli. Rozdielový gól strelili opäť vo vlastnom oslabení, tentoraz zásluhou agilného Rusinu. Aj na tento moment však našli domáci hokejisti odpoveď. V 55. min sa zatrepotala v sieti Milova delovka od modrej čiary a bolo 4:4. Nitrania v zostávajúcom čase vrhli všetky sily do útoku, ale Baroš v bránke Orange 20 sa prekonával a fantastickými zákrokmi otupil ostrie domácich strelcov.

V predĺžení sa o víťazovi zápasu nerozhodlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba Minárik a rozhodol o prekvapujúcom víťazstve HK Orange 20.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Hráčov nemôžem pochváliť. Naša eufória skončila v prvej tretine v Žiline. Odvtedy chalani prestali hrať ten hokej, ktorý ich dostal hore. Musíme sa vrátiť na zem, lebo tie reči o lídrovi tabuľky nám stúpli do hlavy. Musíme sa spamätať a je len na nás, či sa dokážeme vrátiť tam, kde sme boli.“
Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Po tenisových výsledkoch sme konečne radi za vydarený zápas. Chlapci podali disciplinovaný výkon. O výsledku rozhodli dve oslabenia, v ktorých sa nám podarilo streliť dva góly. To chlapcov nabudilo, psychicky zdvihlo a potom ich bol plný ľad. Aj trochu so štastím sme to napokon dotiahli do predĺženia. Ako sa hovorí, nájazdy sú o štastí. Náš hráč však ukázal aj umenie.“