Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ekonomicka olympiada nitra gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: gettyimages
30. januára 2019 Kam na školu od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Ekonomická olympiáda pre stredoškolákov rozbehla svoj druhý ročník na Slovensku a zavíta aj do Nitry

Jej úlohou je súťažnou formou priblížiť praktické otázky z ekonomického a finančného sveta.

V prvom kole 2. ročníka Ekonomickej olympiády sa zapojilo neuveriteľných 5 300 stredoškolákov, čo je o 1 300 viac ako minulý rok. Z celkového počtu postúpilo 438 súťažiacich do krajských kôl.

Stredoškoláci z Nitrianskeho kraja sa stretnú už 4. februára o 10.00 hod. na pôde Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Z 310 súťažiacich v tomto kraji postúpilo 50 študentov do ďalšieho kola. Priemerná úspešnosť bola 52 %, čo je najlepší výsledok zo všetkých krajov, avšak dosiahnutý pri najnižšej účasti v porovnaní so zvyškom Slovenska.

Organizáciu prvej Ekonomickej olympiády u nás oceňujú súťažiaci aj pedagógovia. „Ekonómia je o premyslenom, účelnom a hospodárnom nakladaní dostupných prostriedkov pre zlepšenie kvality nášho života. Týka sa nás neprestajne a všade – počnúc školstvom, zdravotníctvom až po vývoj a použitie umelej inteligencie. Preto považujem Ekonomickú olympiádu za skvelú príležitosť pre študentov otestovať sa a učiť sa uvažovať v ekonomických súvislostiach,“ hovorí Blanka Kolníková, učiteľka na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave.

INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz je organizátorom najväčšej súťaže z ekonómie a financií, ktorá bude mať tentoraz aj medzinárodný rozmer. Úspešných slovenských finalistov čaká medzinárodné kolo, v ktorom si budú môcť zmerať svoje ekonomické sily s rovesníkmi z Česka a Maďarska. Na Slovensku projekt nadviazal partnerstvo s 8 univerzitami, z ktorých niektoré sa rozhodli prijať úspešných súťažiacich na vysokoškolské štúdium bez prijímacích skúšok.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X