Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Edulab nr.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Edulab
7. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

EDULAB predstavil učiteľom z Nitry a regiónu nové možnosti zážitkovej výučby

Nezisková organizácia EDULAB, v snahe podať učiteľom na 1. stupni základných škôl pomocnú ruku pri výučbe tém presahujúcich jednotlivé školské predmety, zorganizovala v utorok 6. júna v Nitre stretnutie s učiteľmi z regiónu.

„V bežnom živote riešime takmer denne problémy, ktoré svojím charakterom vyžadujú poznatky z rôznych oblastí. Je to presný opak výučby v škole, kde sú problémy rozčlenené a striktne určené v rámci jednotlivých školských predmetov. Tým vzniká pre učiteľov problém, ako vyučovať témy, ktoré sa do vyučovacích predmetov jednoducho nezmestia? Zodpovednosť zostáva na učiteľovi, ktorému chceme svojimi skúsenosťami a poznatkami tento rébus pomôcť vyriešiť,“ hovorí riaditeľ EDULAB-u Ján Machaj.

Stretnutie s učiteľmi sa uskutočnilo v rámci cyklu EDULAB – LIVE, v rámci ktorého sa špecialisti z EDULAB-u s učiteľmi podelili o skúsenosti zo svojho pilotného projektu výučby vybraných prierezových tém. Súčasne však EDULAB predstavil projekty nového zážitkového a bádateľského vyučovania a možnosti pre učiteľov, ako sa do nich zapojiť. Pôjde o projekt zameraný na environmentálnu výchovu, ktorý bude obsahovať metodickú podporu pre pedagóga, vzdelávaciu hru pre deti a interaktívne materiály zo vzdelávacieho portálu Kozmix.sk.

Okrem informácií o inovatívnych vyučovacích metódach bolo stretnutie s učiteľmi venované aj otázke moderného vzdelávacieho priestoru. Ako by mala vyzerať trieda, ktorá reflektuje aktuálne trendy vo vzdelávaní? Túto otázku rieši EDULAB v spolupráci s ateliérom dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a odpoveďou bolo predstavenie vizuálov vzdelávacieho priestoru, v ktorom by bola radosť nielen učiť sa, ale aj vyučovať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X