Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skola maturity skusky státnice urad verejného zdravotníctva skolstvo koronavirus
Foto: ilustračné, GettyImages
16. septembra 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Dve základné školy v Nitre otvorili školský rok s oneskorením, niektoré triedy stále zostávajú doma

Celý okres Nitra je od 12. septembra najmenej do konca septembra v súvislosti s pandémiou zaradený do červenej zóny.

Odložené otvorenie školského roku sa v Základnej škole sv. Marka a Základnej škole sv. Gorazda v Nitre uskutočnilo v pondelok 14. septembra.

Školy sa otvorili v súlade s platnými hygienickými a organizačnými nariadeniami. Informoval o tom Tibor Ujlacký, hovorca Nitrianskeho biskupstva, ktoré je zriaďovateľom oboch škôl.

Nový školský rok 2020/2021 v nich neotvorili v riadnom termíne pre pozitívne testy na ochorenie COVID-19 v prípade pedagogických zamestnancov.

Dištančné vyučovanie

Zdravotný stav pedagogických zamestnancov v ZŠ sv. Marka umožňuje otvorenie školského roka a začatie vyučovania vo všetkých triedach ročníkov 1 až 7, ale v triedach ročníkov 8 – 9 bude prebiehať vyučovanie zatiaľ dištančnou formou. Akonáhle to situácia dovolí, začnú aj v týchto triedach a ročníkoch riadny vyučovací proces,“ povedal Ujlacký.

V Základnej škole s materskou školou sv. Gorazda bude riadne vyučovanie prebiehať na prvom stupni základnej školy, fungovať bude aj materská škola.

Na druhom stupni základnej školy sa bude vyučovať zatiaľ dištančnou formou. Ak to situácia dovolí, vrátia sa do tried aj žiaci týchto ročníkov. Priestory oboch škôl prešli komplexnou dezinfekciou v súlade s usmerneniami a nariadeniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre.

Červená zóna

Celý okres Nitra je od soboty 12. septembra najmenej do konca septembra v súvislosti s pandémiou koronavírusu zaradený do červenej zóny.

Platia v ňom sprísnené opatrenia pri hromadných podujatiach, ale aj zákaz návštev v nemocnici alebo v zariadeniach sociálnej starostlivosti a ďalšie obmedzenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X