Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Strecha
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
2. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Dve z nitrianskych škôlok, ktoré majú strechy v havarijnom stave, sa dočkajú opráv

Mesto Nitra dá počas tohto obdobia opraviť strechy na dvoch škôlkach. Podľa zverejnených zmlúv sú obe strechy v havarijnom stave.

Ako uvádza nitrianska radnica na svojej webovej stránke, oprava havarijného stavu strechy sa vykoná na Materskej škole Bazovského a Materskej škole Novomeského, kde ide už o druhú etapu opráv.

Opravu strechy MŠ Bazovského vykoná spoločnosť Titanic na základe cenovej ponuky zo začiatku tohto mesiaca. Termín zahájenia prác je stanovený do desiatich dní od výzvy objednávateľa a ukončenie je naplánované do septembra 2018.

Cena za opravu strechy bola stanovená na 66.485 eur bez DPH, po prirátaní dane (13.297 eur) mesto za opravu zaplatí celkových 79.782 eur. „Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela,“ píše sa v zmluve.

Ako sme uviedli, strecha sa bude opravovať aj na MŠ Novomeského, tu sa o opravu postará Peter Malý Clainn. Oprava bude zhotovená na základe cenovej ponuky z 3. apríla 2018.

S rekonštrukciou na MŠ Novomeského sa začne do desiatich dní od výzvy objednávateľa a ukončená má byť do septembra tohto roka. Podľa zverejnenej zmluvy bola suma za dielo stanovená na 38.821,40 eur bez DPH a po prirátaní dane (7.764,28 eur) zinkasuje zhotoviteľ celkových 46.585,68 eur.

Aj v tomto prípade bola záručná doba stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

„Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ informuje zverejnená zmluva.

Do rozpočtu opráv strechy na MŠ Novomeského sa zmestila demontáž starého oplechovania, vyspravenie povrchov a podkladových vrstiev, oprava stropov pod malovku, úprava povrchových atík, odizolovanie atík a utesnenie prestupov, dodanie a montáž strešných vpustí s košíkom, demontáž starého bleskozvodu a dodanie a montáž nového a ďalšie nevyhnutné veci a úkony.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X