Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
lesná cesta
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
9. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Dve nitrianske firmy získali zákazku za takmer 4 milióny eur, zabezpečia protipožiarnu ochranu lesov

Nitrianske spoločnosti Lesné a vodné stavby, s. r. o., a Cesty Nitra, a. s., zabezpečia v piatich západoslovenských lesoch protipožiarnu ochranu za takmer 4 milióny eur bez dane z pridanej hodnoty (4,8 mil. eur vrátane DPH). Ako vyplýva z výsledkov verejných obstarávaní, všetky zákazky by mali byť financované z európskych prostriedkov, konkrétne z Programu rozvoja vidieka 2014 až 2020.

Spoločnosť Lesné a vodné stavby má v mestských častiach Trenčín-Istebník a Trenčín-Orechové pre firmu IBO, s. r. o., za takmer 985-tisíc eur bez dane (1,18 mil. eur vrátane dane) rekonštruovať protipožiarne lesné cesty, vybudovať jednu novú protipožiarnu lesnú cestu a postaviť protipožiarnu vežu. Predpokladaná suma zákazky bola takmer 1,43 mil. eur bez dane. Uchádzači o zákazku boli dvaja.

Firma má ďalej zabezpečiť protipožiarnu ochranu pre Mestské lesy, s. r. o., v Brezovej pod Bradlom za skoro 1,32 mil. eur s DPH. Cieľom zákazky je rekonštrukcia viacerých protipožiarnych lesných ciest a prístupu k protipožiarnej nádrži, vybudovanie monitorovacej veže, ale aj zlepšenie podmienok ochrany životného prostredia. Ponuku na zákazku predložili štyria uchádzači.

Posledná zákazka firmy, ktorú objednal podnikateľ Ľubomír Zavadil, sa týka rekonštrukcie viacerých lesných ciest, ktoré vytvoria prístup k protipožiarnej nádrži v obci Trstín za 1,1 mil. eur bez dane (1,32 mil. eur s DPH). Súťažili o ňu dvaja uchádzači.

Firma Cesty Nitra má za 813-tisíc eur bez DPH (976-tisíc s daňou) pre spoločnosť Agroma, s. r. o., zabezpečiť rekonštrukciu protipožiarnych lesných ciest v Skalici, ktoré vytvoria okruhové prepojenie protipožiarnych lesných ciest k protipožiarnej nádrži Zlatnická v Zlatnickej doline. Predpokladaná cena zákazky bola vyše jeden milión eur bez DPH.

Ani pri jednej zákazke nebola použitá elektronická aukcia. Kým v prípade zákaziek dvoch trenčianskych mestských častí rozhodovala celkovo najnižšia cena, pri zvyšných zákazkách rozhodovala z jednej pätiny aj lehota uskutočnenia predmetu zákazky. Všetky štyri verejné obstarávania boli vyhlásené koncom augusta minulého roka. Zmluva na zabezpečenie protipožiarnej ochrany v mestských častiach Istebník a Orechové bola uzatvorená začiatkom februára. Zmluvy na rekonštrukciu protipožiarnych lesných ciest v Brezovej pod Bradlom a v obci Trstín boli uzatvorené v polovici januára a v Skalici koncom decembra minulého roka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X