Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Billboard 2.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
17. februára 2017 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk

Dva nové svetelné billboardy zostanú na Chrenovej do konca roka

Na Chrenovej nedávno pribudli dva nové svetelné billboardy, zároveň mesto v ich blízkosti vyrúbalo starú vŕbu. Vyvolalo to nevôľu u obyvateľov aj niektorých mestských poslancov. Objavili sa dohady, že vŕbu vyrúbali preto, aby nezacláňala vo výhľade na billboardy. Mesto navyše deklaruje, že chce bojovať proti reklamnému smogu.

Jeden billboard stojí pri chrenovskom kostole, druhý vedľa zastávky na Triede Andreja Hlinku. Na výstavbu reklamných pútačov na hlavnom ťahu sa pýtal vo štvrtok na mestskom zastupiteľstve poslanec Peter Košťál. Poukázal na to, že Výbor mestskej časti Chrenová, Janíkovce o tom nikto neinformoval. Ako reagovala Eva Ligačová, dočasne poverená funkciou hlavného architekta mesta, stavebné povolenie bolo vydané ešte pred zmenou územného plánu, kde už je korigovaná výstavba reklamných pútačov. Billboardy povolili už v roku 2015, no osadili až teraz. „Stavebné povolenie je platné do 31. decembra 2017,“ informovala Ligačová.

Košťál sa pred pár dňami pýtal radnice aj na výrub vŕby, mesto mu zaslalo písomné stanovisko. Ako napísal Košťál na sociálnej sieti, podľa tohto stanoviska bolo v minulom roku vydané právoplatné rozhodnutie na výrub viacerých stromov, medzi ktorými bola aj táto vŕba. Na strome dochádzalo k opakovanému odlamovaniu vplyvom zlého počasia, na kmeni a v jadre stromu boli drevokazné huby, ktoré rozkladali drevo a korene poškodzovali chodník. Koštál podotkol, že je škoda, že mesto na tom mieste nezasadilo ďalší zdravý strom, ktorý by tam mohol rásť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X