Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Duslo sala.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com..
4. októbra 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk Diskusia()

Duslo plánuje veľkú ekologickú investíciu, zabrzdiť ju môžu vysoké ceny základných surovín

Týmto krokom chce v maximálnej možnej miere znižovať produkciu skleníkových plynov z výroby.

Šalianske Duslo plánuje veľkú ekologickú investíciu. Ako vyplýva z materiálu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie, jeden z najväčších chemických podnikov na Slovensku chce zmeniť technológiu riešenia emisií na výrobni Kyseliny dusičnej 3.

Týmto krokom chce v maximálnej možnej miere znižovať produkciu skleníkových plynov z výroby.

Odhadovaná cena

Ak budeme projekt realizovať, predpokladáme realizáciu v druhej polovici roku 2023 za predpokladu návratu cien základných surovín do reálu,“ uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ spoločnosti Petr Bláha. Ako dodal, náklady vedia aktuálne iba odhadnúť, malo by ísť o 7 až 8 mil. eur.

Detailnú špecifikáciu a stanovisko aktuálne nikto nedá z titulu neuveriteľnej turbulencie a zásadného zdraženia všetkých základných materiálov potrebných pre dodávku a realizáciu, kedy tieto ceny môžu zhatiť celý investičný projekt a jeho návratnosť,“ dodal.

Zníženie produkcie emisií

Účelom projektu je zvýšenie účinnosti katalytickej redukcie N2O a NOx z koncového plynu z výroby kyseliny dusičnej na prevádzke KD3.

Tá zabezpečí významné zníženie v produkcií emisií NOx o 78,2 % a v produkcií N2O o 91 % v porovnaní so súčasným stavom.

Realizáciou terciálnej redukcie N2O na KD3 dôjde k zníženiu množstva vypúšťaných skleníkových plynov o cca 50 600 t ekvivalentu CO2 ročne,“ konštatuje v zverejnenom materiáli fabrika.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X